تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
وزیر جهاد و کشاورزی گفت: امیداریم تا پایان سال ۲۸۰ هزار هکتار زمین‌های آبیاری مکانیزه را داشته باشیم که ۲۶۰ هکتار آن تحویل داده شده است.

رویداد۲۴-وزیر جهاد و کشاورزی گفت: امیداریم تا پایان سال ۲۸۰ هزار هکتار زمین‌های آبیاری مکانیزه را داشته باشیم که ۲۶۰ هکتار آن تحویل داده شده است.محمود حجتی ظهر امروز پس از پایان نشست هیات دولت درخصوص برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش مصرف آب گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر در ارتباط با بهره‌برداری از آب تصمیمات، منابع و حمایت‌های خوبی انجام شده است. امیداریم تا پایان سال ۲۸۰ هزار هکتار زمین‌های آبیاری مکانیزه را داشته باشیم که ۲۶۰ هکتار آن تحویل داده شده است. 

وی ادامه داد: توسعه گلخانه‌ها، توسعه آبیاری مکانیزه، کشاوزری حفاظتی، توسعه کشت نشایی یعنی کاهش مصرف آب. استفاده از بذرهای اصلاح‌شده بهره‌برداری از آب افزایش می‌دهد. 

وزیر جهاد کشاوزی افزود: راندمان بهره‌برداری در آب در سال ۹۲، ۳۷ درصد بود که این نرخ در سال ۹۵ به ۴۵ درصد رسید که عملکرد خیلی خوبی است و با توجه به منابع آب و حمایت دولت و مجلس و استفاده از منابع صندوق توسعه می‌توان این نرخ را توسعه داد.

ادامه دارد...

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین