تاریخ انتشار: ۱۹:۴۳ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
معاون شهرداری تهران از برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمل‌و نقل و ترافیک خبر داد.

رویداد۲۴-معاون شهرداری تهران از برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمل‌و نقل و ترافیک خبر داد.محسن پورسیدآقایی، با اعلام این خبر گفت: امروزه مساله تردد و ترافیک در کلانشهرها به عنوان یک پدیده سیاسی – اجتماعی نقش بسیار حساس و مهمی را در کیفیت و ساختار اقتصادی - اجتماعی جامعه ایفا می‌کند. از این رو می‌‌طلبد تا با کار علمی و پژوهش‌‌محور در حل این بحران قدم‌های اساسی برداشته شود. 

وی افزود: این مهم میسر نمی‌‌شود مگر اینکه بستر مناسب برای ایجاد فضای گفتمان علمی فراهم شده تا با آگاهی‌بخشی بتوان مطالبات در این حوزه را از دستگاه‌های اجرایی و مرتبط پیگیر شد.

معاون شهرداری تهران ادامه داد: هفدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ و نقل و ترافیک که با حضور اساتید دانشگاه‌ها، صاحبنظران، دست‌‌اندرکاران حوزه حمل‌ و نقل و دریافت حدود هزار مقاله علمی و بهره‌گیری از توانمندی‌های مؤسسات معتبر علمی برگزار می‌شود، می‌تواند زمینه‌ساز رشد، توسعه، پژوهش و اتخاذ تصمیمات علمی و اجرایی مقتضی در حوزه حمل‌ و نقل شهری باشد.

پورسیدآقایی اضافه کرد: شهرداری در حوزه معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک با توجه به الگوی جامع مدیریت استراتژیک، با در نظر گرفتن مأموریت خود که ساماندهی وضعیت حمل‌ و نقل و ترافیک کلان‌شهر تهران است و بررسی عوامل داخلی و خارجی تأثیرگذار، به تعیین هدف‌های بلندمدت و پس آن تدوین، ارزیابی و انتخاب استراتژی‌های مناسب جهت نیل به اهداف می‌پردازد.

وی یادآور شد: ازاین‌رو کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ و نقل و ترافیک که طی ١٧ دوره با حمایت اساتید دانشگاه‌ها و مؤسسات معتبر علمی داخلی و خارجی برگزار شده، بستر مناسبی برای فعالان در این عرصه به‌منظور تبادل اطلاعات و ارتقا سطح علمی ایشان فراهم آورده است.

معاون شهرداری تهران در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با به اجرا درآمدن یافته‌های علمی مطروحه در این کنفرانس بتوانیم شهری انسان‌محور و مناسب برای زندگی و آسایش داشته باشیم.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین