تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
سقوط اتوبوس قشم- اصفهان به دره جاده کوهستانی یاسوج- سمیرم سه نفر را به کام مرگ برد و 13 نفر نیز مصدوم شدند.

رویداد۲۴-سقوط اتوبوس قشم- اصفهان به دره جاده کوهستانی یاسوج- سمیرم سه نفر را به کام مرگ برد و 13 نفر نیز مصدوم شدند.

این اتوبوس که ساعت شش و بیست دقیقه صبح با 16 مسافر از قشم به اصفهان در حرکت بود، در جاده یاسوج – سمیرم-کهگیلویه و بویراحمد از پرتگاهی کوهستانی به یکی از دره‌های عمیق سقوط کرد و همه سرنشینان آن در اتاقک درهم کوبیده اتوبوس ماندند. با توجه به لغزنده بودن مسیر و بارش تند اتوبوس چندین بار معلق خورد و سه تن از سرنشینان در میان لاشه درهم پیچیده آن جان باختند و 13 نفر بشدت مجروح شدند.

امدادرسانی سخت در بارش شدید باران
به علت شدت بارش شدید باران و عمق دره، امدادگران با کمک مردم محلی به سختی و با تلاش فراوان، مصدومان را پس از چند ساعت از درون اتاقک درهم شکسته اتوبوس بیرون آوردند و به سختی آنها را از کمرکش دره به بالا رساندند تا به بیمارستان انتقال دهند.این اتوبوس در نزدیکی روستای باگ واقع در 55 کیلومتری یاسوج به ته دره سرنگون شده بود.

تخطی راننده از سرعت مطمئنه
فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرعت غیرمطمئنه اتوبوس که سرنشینانش مسافران قشم و کیش بودند عامل اصلی واژگونی آن بوده است. تاکنون 3 نفر کشته و 13 نفر زخمی شده‌اند. حال دو نفر از مصدومان وخیم گزارش شده است.

آخرین وضعیت مصدومان
رئیس بیمارستان محل درمان مصدومان اتوبوس در یاسوج گفت: پس از گزارش تصادف بلافاصله تیم CPR (احیا) بیمارستان جهت درمان مصدومان در آماده باش کامل قرار گرفت. پس از انتقال مصدومان به بیمارستان، تیم CPR اورژانس بلافاصله کار رسیدگی به مجروحان را شروع کرد.

در حال حاضر وضعیت عمومی همه مصدومان آسیب دیده رضایت‌بخش است و به احتمال فراوان تعدادی از این بیماران امروز یا فردا ترخیص می‌شوند. حال سه نفر از مصدومان وخیم است که یکی از این سه مصدوم وضعیت بدتری نسبت به بقیه دارد که به اتاق عمل انتقال داده شده و کار درمان آن در حال انجام است.

رسیدگی ویژه به پرونده
کرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر رسیدگی ویژه و فوق العاده به حادثه سقوط اتوبوس به دره در محور یاسوج - سمیرم گفت: پرونده قضایی در این زمینه تشکیل شده است. از همان لحظه وقوع حادثه دستورات قضایی لازم صادر و اقدامات مقدماتی انجام شده است و منتظر نتایج کارشناسی برای بررسی میزان قصور عوامل مختلف درحادثه هستیم.

منبع: عصر ایران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین