تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان وارد دهلی نو شد. ایرانیان مقیم حیدرآباد با تجمع در فرودگاه حیدرآباد، به رییس جمهوری و هیات همراه خوشامد گفتند

رویداد۲۴-حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان وارد دهلی نو شد. ایرانیان مقیم حیدرآباد با تجمع در فرودگاه حیدرآباد، به رییس جمهوری و هیات همراه خوشامد گفتند   حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی به دعوت نارندرا مودی نخست وزیر هند برای یک دیدار رسمی سه روزه وارد حیدرآباد شد.

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، بیژن زنگنه وزیر نفت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، دکتر روحانی را در این سفر همراهی می کنند.


همچنین هیاتی مرکب از فعالان اقتصادی و تجاری بخش خصوصی نیز همراه رییس جمهور به هند سفر کرده اند.


روحانی در بدو ورود به حیدرآباد از سوی استاندار ایالت تلانگانا، غلامرضا انصاری سفیر ایران در هند و محمد حق بین سرکنسول ایران در حیدرآباد مورد استقبال قرار گرفت.


همچنین ایرانیان مقیم حیدرآباد نیز با تجمع در فرودگاه حیدرآباد، به رییس جمهوری و هیات همراه خوشامد گفتند.


قرار است در جریان سفر رییس جمهوری ایران از هند نزدیک به 15 توافقنامه و یادداشت همکاری تجاری و اقتصادی بین دو کشور امضا شود.
همچنین در این سفر، یک بیانیه سیاسی مشترک از سوی ایران و هند منتشر خواهد شد.


امضای موافقت نامه ارتقا همکاری های کنسولی بین دو کشور از جمله تسهیل روادید از دیگر اهداف این سفر است.


طی دو روز حضور در حیدرآباد، دکتر روحانی با علمای اسلامی دیدار کرده و در نمازجمعه این شهر نیز سخنرانی خواهد کرد.


روز شنبه نیز پس از ورود روحانی به دهلی نو، مراسم استقبال رسمی از وی به عمل خواهد آمد. وی در این روز با رامنات کنوید رییس جمهوری هند، نارندرا مودی نخست وزیر و سوشما سواراج وزیر خارجه هند دیدار خواهد داشت.


وی همچنین در نشست اقتصادی ایران و هند شرکت خواهد نمود.


نخست وزیر هند سال گذشته به دعوت روحانی از ایران دیدار کرد.


روابط ایران و هند دارای روابط تاریخی مستحکم هستند. در حال حاضر همکاری های گسترده اقتصادی و تجاری بین دو کشور وجود دارد.


هند سال گذشته در پروژه توسعه بندر چابهار مشارکت کرد و قرار است در آینده نزدیک شرکت های هندی طرح احداث خط آهن چابهار به زاهدان را اجرایی کنند.

منبع: ایران آنلاین
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین