تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه هیچ شائبه‌ای در شمارش آرای استیضاح وجود نداشت، گفت: مراحل شمارش آرا با دقت انجام شد و هیچ مشکلی در رای استیضاح آقای ربیعی وجود نداشت.

رویداد۲۴-نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه هیچ شائبه‌ای در شمارش آرای استیضاح وجود نداشت، گفت: مراحل شمارش آرا با دقت انجام شد و هیچ مشکلی در رای استیضاح آقای ربیعی وجود نداشت.در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به برگزاری جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص داشت در حالی که شمارش آرای نهایی با ابهاماتی روبه‌رو شد یکی از نمایندگان ناظر بر شمارش آرا تاکید دارد، هیچ ایرادی به شمارش آرا وارد نبوده و رأی‌گیری به طور صحیح انجام شده است.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در این رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: مراحل شمارش آرا با دقت و با حضور نمایندگانی از هر سه فراکسیون سیاسی مجلس انجام شد و هیچ شائبه‌ای در این مورد وجود نداشت.

وی افزود: در هنگام بازشماری آرا هر رأی را از پاکت خارج کرده و می‌شمردم و اتفاقی که افتاد این بود که یکی از نمایندگان که در تمام طول جلسه در صحن حضور داشت، لحظاتی در هنگام رای گیری به دلیل مراجعه‌ای که از دیروز به او شده بود صحن را ترک کرد و به دفتر کارش رفته و دقایقی بعد نیز به صحن بازگشت.

این نماینده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: آقای علی ابراهیمی نماینده شازند که دقایق کوتاهی صحن را ترک کرده بود پس از چند لحظه بازگشت و قاعدتا با توجه به آنکه بیش از آن در صحن حضور داشت و برگه رای را امضا کرده بود  رای خود را به صندوق انداخت و طبق آیین‌نامه باید این رای نیز شمارش می‌شد.

نماینده مردم تهران در مجلس در واکنش به برخی شائبه‌ها مبنی بر اضافه شدن یک رای از خارج از مجلس تصریح کرد: این مسائل به هیچ عنوان صحت ندارد و هیچ رایی از بیرون صحن اضافه نشده و مطابق آیین‌نامه مراحل رای‌گیری و شمارش آرا انجام شده است.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین یادآور شد: در هنگام شمارش آرا آقایان محمد دهقانی و محمدحسین فرهنگی که فارغ از مسائل جناحی و سیاسی نظرشان برای نمایندگان نصب‌العین بوده و با توجه به تجربه چند دوره حضور در مجلس به آیین‌نامه اشراف دارند شمارش این یک رای را کاملا تایید کردند و گفتند که بنابر آیین نامه باید از آقای ابراهیمی هم رای‌گیری به عمل آید.

سیاوشی در پایان خاطرنشان کرد: مراحل شمارش آرا با دقت انجام شد و هیچ مشکلی در رای استیضاح آقای ربیعی وجود نداشت.

مسعود پزشکیان که برای ساعاتی سیاست جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت پس از اتمام اظهارات استیضاح‌کنندگان و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از نمایندگان سه فراکسیون مجلس خواست که برای شمارش آرا در محل جایگاه هیات رئیسه حاضر شوند که بر این اساس محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید، محمد دهقانی عضو شورای مرکزی نفراکسیون نمایندگان ولایی و بهداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون منتقلین ولایی، در هیات رئیسه حاضر شدند و در ادامه مطابق روال معمول در مجلس شورای اسلامی یک نفر از فراکسیون زنان مجلس نیز برای شمارش آرا به جایگاه رفت که بر این اساس طیبه سیاوشی به نمایندگی از این فراکسیون در شمارش آرا شرکت کرد.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین