تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تدوین سند سلامت اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبرداد و گفت: سند سلامت اجتماعی در دست تدوین است و تمام جلسات مرتبط با این سند با دستگاه های مرتبط برگزار شده و اردیبهشت ماه سال 97 تقدیم شورای اجتماعی کشور می شود.

رویداد۲۴-حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تدوین سند سلامت اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبرداد و گفت: سند سلامت اجتماعی در دست تدوین است و تمام جلسات مرتبط با این سند با دستگاه های مرتبط برگزار شده و اردیبهشت ماه سال 97 تقدیم شورای اجتماعی کشور می شود. حبیب الله مسعودی فرید اظهار کرد: تیرماه سال جاری، شورای اجتماعی کشور با حضور رئیس جمهور تشکیل و در آن مصوب شد تا سیاست های سلامت اجتماعی تدوین شده و به این شورا، ارائه شود که محوریت تدوین این سیاست ها برعهده سازمان بهزیستی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چهارچوب سند سلامت اجتماعی را تدوین کردیم و نشست هایی با نخبگان، انجمن های علمی، صاحبنظران، سازمان های مردم نهاد و نمایندگان تمام دستگاه های عضو شورای اجتماعی کشور و شورایاری ها برگزار کردیم.
وی اظهار داشت: هدف ما در سند سلامت اجتماعی این است که بتوانیم رویکردها و راهکارهای اصلی برای ارتقای سلامت اجتماعی را فراهم آوریم تا براساس آن، انسان ها ارتباط بین فردی بهتر و حضور موثرتری در جامعه داشته باشند و علاوه برآن، ساز و کارهای حمایت اجتماعی به گونه ای باشد که از آسیب های اجتماعی پیشگیری کند.

**سلامت اجتماعی و آسیب های اجتماعی دو روی یک سکه هستند
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سلامت اجتماعی و آسیب های اجتماعی، دو روی یک سکه هستند. مسعودی فرید افزود: در سلامت اجتماعی به تمام شرایط و شاخص های فردی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی توجه می شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تقریبا جلسات درباره سند سلامت اجتماعی با دستگاه های عضو شورای اجتماعی کشور به پایان رسیده و تا پایان فروردین ماه سال آینده نیز ویرایش اول آن تمام شده و اردیبهشت ماه سال 97 تقدیم شورای اجتماعی کشور می شود.
وی یادآور شد: طبق ماده 57 احکام دائمی برنامه های توسعه، سازمان بهزیستی کشور، متولی سلامت اجتماعی با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی با استفاده از مددکاری و مشاوره است و براساس آن دبیرخانه سلامت اجتماعی نیز از چهار ماه قبل تشکیل شده است.

منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین