تاریخ انتشار: ۲۰:۱۴ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی آمریکا و انگلیس را به دلیل باقی گذاشتن تسلیحات شیمیایی در کشورهای دیگر، به زیر پا گذاشتن تعهدات خود در پیمان منع تسلیحات شیمیایی متهم کرد.

رویداد۲۴-نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی آمریکا و انگلیس را به دلیل باقی گذاشتن تسلیحات شیمیایی در کشورهای دیگر، به زیر پا گذاشتن تعهدات خود در پیمان منع تسلیحات شیمیایی متهم کرد.«آلکساندر شولگین» روز چهارشنبه در نشست هیات اجرایی سازمان منع تسلیحات شیمیایی خاطرنشان کرد که در پاناما مقادیری تسلیحات شیمیایی انبار شده است.

پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه روسیه به نقل از شولگین نوشت: علاوه بر آمریکا و انگلیس، کانادا نیز در انبار این تسلیحات شرکت داشته است و این مساله به آن کشور نیز مربوط می شود.

نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی همچنین گفت که مقادیر قابل توجهی سلاح شیمیایی آمریکا از دوره جنگ ویتنام در کامبوج انبار شده است.

شولگین گفت: بر اساس بند اول ماده سوم پیمان منع تسلیحات شیمیایی، آمریکا باید دفتر فنی سازمان منع سلاح های شیمایی را از تمام موارد نگهداری این نوع تسلیحات در کشورهای دیگر مطلع می کرد.

وی ادامه داد: واشنگتن پس از تایید کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی این کار را نکرد و هم اکنون تلاش می کند از شناسایی چنین انبارهایی توسط کشورهای دیگر جلوگیری کند.

انگلیس روسیه را به شرکت در مسمومیت سرگئی اسکریپال جاسوس پیشین روس متهم کرده و روابط دو کشور تیره شده است.

آمریکا نیز از ادعای انگلیس حمایت کرده و از مسکو خواسته در این باره به لندن توضیح دهد.

منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین