تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
رئیس جمهور لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد، حمله آمریکا و متحدانش به سوریه بحران این کشور را پیچیده‌تر می‌کند و تلاش‌ها برای از بین بردن درد و رنج ملت آن را به تاخیر می‌اندازد.

رویداد۲۴-رئیس جمهور لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد، حمله آمریکا و متحدانش به سوریه بحران این کشور را پیچیده‌تر می‌کند و تلاش‌ها برای از بین بردن درد و رنج ملت آن را به تاخیر می‌اندازد.

به نقل از النشره، میشل عون، رئیس جمهور لبنان اعلام کرد: آنچه امروز صبح در سوریه رخ داد نه تنها در ایجاد حل سیاسی برای بحران این کشور نقشی ندارد بلکه همه تلاش‌های کنونی برای پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه را به تاخیر می‌اندازد، علاوه بر آن ممکن است منطقه را در وضعیتی بحرانی قرار داده و امکان انجام گفت‌وگو را دشوار کند که برای متوقف کردن نابسامانی، بازگرداندن ثبات و امنیت و ممانعت از مداخله‌های خارجی نیازی ضروری است، مداخله‌هایی که بحران را پیچیده‌تر کرده است.

عون در بیانیه‌ای تاکید کرد، لبنانی که هدف‌گیری هر کشور عربی از سوی قدرت‌های خارجی را رد می‌کند، در تحولات اخیر هم دست داشتن کشورهای ابرقدرت در بحران سوریه را می‌بیند که پیامدهایی در پی دارد.

در همین حال سلیمان فرنجیه، رئیس جریان "المرده" تجاوز به سوریه را محکوم کرد و آن را مغایر با تحقیقات، قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت دانست.

وی تصریح کرد، این تجاوز آشکار بار دیگر تاکیدی بر پیروزی سوریه در برابر همه طرح‌ها و نقشه‌هاست.

یعقوب صراف،‌ وزیر دفاع لبنان تاکید کرد، حمله سه جانبه به سوریه نقض علنی قوانین بین‌المللی است. لبنان نقض حاکمیت ملی خود را از طریق استفاده از حریم‌ هوایی‌اش برای تجاوز به سوریه محکوم می‌کند.

وی افزود: نسبت به اقدام اسرائیل در نقض قطعنامه‌های بین‌المللی در سایه تهدید امنیت لبنان هشدار می‌دهیم.

برچسب ها: رویداد24 ، میشل ، عون ، سوریه ، رویداد24
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین