تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
یک مقاله تحقیقاتی که اخیرا توسط محققان در دانشگاه Purdue و Lowa منتشر شده نشان می‌دهد اینترنت نسل چهارم به هکرها اجازه می‌دهد ابزار هک شبکه را فراهم و از افراد جاسوسی کنند.

رویداد۲۴-یک مقاله تحقیقاتی که اخیرا توسط محققان در دانشگاه Purdue و Lowa منتشر شده نشان می‌دهد اینترنت نسل چهارم به هکرها اجازه می‌دهد ابزار هک شبکه را فراهم و از افراد جاسوسی کنند.محققان امنیتی به این نتیجه رسیده‌اند که سرورهای نسل چهارم آسیب‌پذیرترند و این امر موجب جاسوسی از تلفن کاربر شامل مکالمات، پیام‌ها، ارسال پیام جعلی از سمت کاربر، جعل موقعیت دستگاه و حتی قطع ارتباطات بصورت آنلاین می‌شود.

حملات سایبری با استفاده از نقطه ضعف‌های طراحی طی سه مرحله اینترنت4G   به نام‌های پیوستن، گسستن، صفحه‌بندی صورت می‌گیرد.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، این حمله‌ها به هکرها اجازه می‌دهد که رمز بافت شبکه را شناسایی کنند. همچنین گزارشی مبنی بر حملات قابل توجه توسط محققان گزارش شده است که به حمله کنندگان اجازه می‌دهد به اطلاعات عمده موقعیت قربانی دسترسی پیدا کنند و بتوانند سیستم کامپیوتری و شبکه را متوقف (DOS) و به ابزار و دستگاه حمله کرده و آن را خارج از سرویس کنند.

آنچه که در مورد این حملات مهم است این است که این امر می‌تواند تا هزاران دلار به استفاده از ابزارهای کم‌هزینه موجود در بازار به نام USRP بینجامد. البته هنوز محققان هیچگونه برنامه‌ای برای ارائه راهکار یا تدبیری مبتنی بر دلیل در مورد این حملات ندارند، مگر اینکه این نقص یا نقطه ضعف کاملا قطع شود. اگرچه برای مقابله با این حملات راهکارهایی وجود دارد اما محققان از بحث در مورد آن خودداری می‌کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین