تاریخ انتشار: ۲۰:۴۳ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، اقدام جنایتکارانه آمریکا، فرانسه و انگلیس در تهاجم به کشور سوریه را نقض فوانین بین‌پالمللی و اصول انسانی دانست.

رویداد۲۴-وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، اقدام جنایتکارانه آمریکا، فرانسه و انگلیس در تهاجم به کشور سوریه را نقض فوانین بین‌پالمللی و اصول انسانی دانست.امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع سوریه، اقدام جنایتکارانه آمریکا، فرانسه و انگلیس در تهاجم به کشور سوریه را نقض قوانین بین‌‌‌المللی و اصول انسانی دانست که به صورت بی‌‌‌شرمانه توسط مثلث شرارت اتفاق افتاد.

وی حمله موشکی به سوریه را مصداق بارز دیگری از عملکرد جنایتکارانه استکبار جهانی علیه مردم مظلوم منطقه دانست و اظهار داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار سال‌هاست در امور کشورهای مسلمان دخالت می‌‌‌‌کند که ظلم و سرکوب مردم مظلوم فلسطین نیز از جمله این جنایات توسط آنها و عواملشان است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه حامیان تروریست‌‌‌‌ها اعم از برخی دولت‌‌‌‌های غربی و منطقه‌‌‌ای هر زمان توطئه‌‌‌های خود را با شکست عواملشان در صحنه نبرد ناکام یافته‌‌‌اند دست به چنین اقدامات جنایتکارانه و شرارت‌‌‌آمیز زده‌‌اند، تصریح کرد: سه کشور محور شرارت در حالی که بمب‌‌‌هایشان را هر روز به دست جنایتکاران سعودی بر سر مردم بی‌‌‌‌گناه و زنان و کودکان یمنی می‌‌ریزند؛ ترامپ بی‌‌‌شرمانه هزینه آن را هم از دست‌‌‌نشاندگان خود در منطقه مطالبه می‌‌‌‌کند.

حاتمی با بیان اینکه هر چند با عملکرد به موقع و دقیق پدافند هوایی و موشکی ارتش سوریه این حمله ناکام ماند، خاطرنشان کرد: مستکبرانی که دستور این حمله را دادند باید بدانند که موشک‌‌‌های آنان نمی‌‌‌تواند اراده فولادین محور مقاومت و دولت سوریه را در حفاظت از مردم این کشور و بازگرداندن ثبات و امنیت در سوریه متزلزل سازد.

وی خطاب به وزیر دفاع سوریه ابراز داشت: با موفقیت دیگری که ارتش قهرمان سوریه در مقابله با حملات موشکی متجاورین با هدف قرار دادن اکثریت موشک‌‌‌ها کسب کرد، بحمدالله گام بلندی به سمت پیروزی نهایی بر مستکبرین و عوامل تروریست برداشتید.

وزیر دفاع با بیان اینکه لازم می‌‌‌دانم موفقیت ارتش و ملت سوریه در عملیات‌‌‌های اخیر پاکسازی غوطه شرقی و بازگرداندن امنیت به مردم این منطقه و پایتخت را نیز تبریک بگویم، عنوان کرد: امیدوارم با تداوم این موفقیت‌‌‌ها، مردم سوریه به آرامش کامل برسند و این کشور ثبات کامل خود را بازیابد.

وی با اعلام مجدد پایبندی جمهوری اسلامی ایران به عهد خود با ملت و دولت سوریه برای حمایت از آنها در مقابل تروریست‌ها و اشرار یادآور شد: بر تداوم حمایت از محور مقاومت به ویژه ملت سوریه تاکید دارم.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه دولت‌‌‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه باید پاسخگوی این جنایت و جنایاتی که به واسطه رژیم سعودی در یمن مرتکب می‌‌‌شوند و همچنین حمایت از رژیم اشغالگر و سرکوبگر صهیونیستی باشند، بیان کرد: تردیدی نداریم که از این جنایات غیر از سرافکندگی در مقابل وجدان بشری، عایدی برای آنها نخواهد داشت.

وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اظهار تشکر از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران بابت محکومیت این جنایت آشکار گفت: ارتباط فیمابین ایران و سوریه در حقیقت تاکید بر همبستگی و اتحاد ناگسستنی دو کشور در مقابل تروریست‌‌‌ها و حامیان متجاوز آنهاست و تکرار این قبیل جنایات‌‌ها هیچ خللی در اراده ما برای نابودی تروریست‌‌‌ها نخواهد داشت.

ژنرال علی ایوب در پایان از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در سوریه و بازدید از موفقیت‌‌‌‌های به دست آمده دعوت کرد.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین