تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گزارش این کمیسیون درمورد عملکردهای واردات بنزین و نفت گاز و میزان طلبکاری‌های شرکت ملی نفت ایران را قرائت کرد.
رویداد۲۴-سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گزارش این کمیسیون درمورد عملکردهای واردات بنزین و نفت گاز و میزان طلبکاری‌های شرکت ملی نفت ایران را قرائت کرد.

محمدمهدی مفتح در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره عملکرد اجزای یک و دو بند ز تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور را قرائت کرد.

این گزارش که در ادامه با واکنش چند نفر از نمایندگان در قالب اخطار و تذکر روبرو شد، به ابعاد مختلف برخی تخلفات نفتی در دولت‌های نهم و دهم می‌پرداخت و بر این اساس، ازقضا نمایندگان اصولگرایی همچون نادر قاضی‌پور، علیرضا سلیمی و البته اصلاح‌طلبانی همچون علیرضا رحیمی نسبت به عدم اشاره به نام و تخلفات شخص رییس دولت نهم و دهم انتقاد کردند.

در این گزارش درباره برخی مسائل همچون واردات بنزین و نفت گاز بیش از مجوزهای قانونی ازطریق معاوضه نفت خام با فرآورده‌های نفتی طی سنوات ۸۷ تا ۸۹، عدم تسویه بهای میعانات گازی تحویلی به شرکت‌های پتروشیمی بابت تحویل مواد افزودنی تحویلی به شرکت‌های پالایش و پخش در حدفاصل سال‌های ۹۰ و ۹۱، عدم تسویه حساب فی‌مابین دولت و شرکت ملی نفت ایران در سال‌های ۸۶ تا ۸۸ و عدم تسویه مبلغ ۶/۳۳۶ میلیارد ریال بدهی ناجا به شرکت ملی نفت ایران صحبت شده و در پایان این گزارش نیز پیشنهاداتی به‌منظور رفع نواقص ارائه شده است.

برای مطالعه متن این گزارش، اینجا کلیک کنید.


منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین