تاریخ انتشار: ۱۹:۳۳ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
شهرداری منطقه ۵ با تشکیل اکیپ‌‌‌‌‌‌های ویژه و اتخاذ راهکارهای برنامه‌‌‌‌‌ریزی‌‌‌شده به درخواست شهروندان در خصوص رفع سد معبر بساط‌‌‌گستران در معابر عمومی تحقق بخشید.

رویداد۲۴-شهرداری منطقه ۵ با تشکیل اکیپ‌‌‌‌‌‌های ویژه و اتخاذ راهکارهای برنامه‌‌‌‌‌ریزی‌‌‌شده به درخواست شهروندان در خصوص رفع سد معبر بساط‌‌‌گستران در معابر عمومی تحقق بخشید.امیررضا جلالی فراهانی، رئیس اداره بازرسی منطقه در پاسخ به پیام‌‌‌‌های ثبت‌‌شده در سامانه نظارت همگانی  ۱۸۸۸ منطقه گفت: در سال گذشته تعدادی از شهروندان منطقه ۵ با ثبت پیام در سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ درخواست رفع سد معبر دستفروشان را از برخی معابر سطح منطقه داشتند که براین اساس شهرداری منطقه ۵ با اتخاذ تصمیمات مناسب و برگزاری جلسات هم‌‌‌‌اندیشی با حضور قائم مقام، شهرداران نواحی و روسات ادارات نسبت به پاسخ‌‌‌دهی صحیح در کوتاه‌‌‌ترین زمان ممکن جامه عمل پوشاند.

وی ادامه داد: باید خاطرنشان کرد که در ایام پایانی سال ۱۳۹۶، شهرداری منطقه ۵ با تشکیل اکیپ‌‌‌های ساماندهی بساط‌‌‌گستران نوروزی پیشنهاد محل‌‌‌های جایگزین برای عرضه کالا به این قشر از شهروندان را داد و با ساماندهی به موقع امکان تسهیل تردد عابرین را فراهم کرد.

رئیس اداره بازرسی منطقه افزود: این اقدامات به طور مستمر در سال جدید با جدیت دنبال شده و آزادسازی معابر و ساماندهی بساط‌‌‌گستران همچنان در دستورکار قرار دارد.

ترافیک بلوار فردوس غرب ساماندهی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۵ نیز از انسداد تقاطع خیابان بهار – فردوس و احداث دوربرگردان پروانه‌‌‌ای در تقاطع خیابان فردوس – الهام به منظور حل معضل ترافیک سطح محدوده خبر داد.

محمد باقر اسدی، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه در تشریح ساماندهی حجم تردد تقاطع خیابان  بهار – فردوس که یکی از مهمترین معابر محدوده غربی منطقه محسوب می‌‌‌شود، گفت: با توجه به تردد فراوان خودروها برای رسیدن به فروشگاه هایپراستار و محدودیت دسترسی به ضلع جنوب غربی بزرگراه‌های شهید باکری و علامه جعفری، تمهیداتی نظیر مطالعات گسترده ترافیکی و اجرای تغییر زمان‌‌‌‌بندی چراغ‌‌‌‌های راهنمایی در ساماندهی ترافیک این معبر موثر واقع نشد. بنابراین با تصویب کمیته شبکه معابر سازمان ترافیک شهر تهران، انسداد کامل تقاطع خیابان بهار – فردوس و مکانیزه شدن پل عابر محدوده فوق، با هدف کاهش بار ترافیکی این معبر انجام شد.

وی افزود: مهمترین پیامد انسداد تقاطع  خیابان بهار – فردوس انتقال حجم ورودی محله کوی ارم به بزرگراه شهید باکری و احداث دوربرگردان پروانه‌‌‌‌‌ای تقاطع فردوس – الهام بوده است. همچنین با حذف تمام حرکت‌‌‌‌‌های عبوری و تداخل‌های حرکتی از تقاطع خیابان بهار – فردوس احتمال وقوع تصادف و تنش‌‌‌های حرکتی به میزان قابل ملاحظه‌‌‌ای کاهش یافت.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین