تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۷
در سیاست های بانک در سال ۹۷ برنامه ریزی از جمله توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی صورت گرفته است.

رویداد۲۴-در سیاست های بانک در سال ۹۷ برنامه ریزی از جمله توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی صورت گرفته است. توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی / وصول8 هزار و 500 میلیارد تومان از معوقات مالی در سال گذشتهمدیر عامل بانک پارسیان از سیاست های این بانک در سال ۹۷ برای توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی خبر داد.

کوروش پرویزیان در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: چندسالی است که در ایام سال نو شعارهای محوری برای حرکت سال از سوی مقام معظم رهبری مباحث اقتصادی است و امسال نیز با توجه به شرایط خاص پیش رو، حمایت از کالای ایرانی عنوان شد.

وی افزود: بانک پارسیان نیز به عنوان عضوی از خانواده سیستم بانکی و اقتصاد کشور هم راستا با این موضوع حرکت خواهد کرد.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی، اظهار داشت: باید حرکت در جهت رونق بنگاه های اقتصادی و حفظ چرخه تولید باشد زیرا شرایط رقابتی بسیار سخت تر و حساس تر از گذشته شده است. چند سالی است که به صورت ویژه و خاص تحت تحریم های هوشمند و سختی قرار داریم.

وی ادامه داد: بازتاب این شرایط، سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی است. حمایت از کالای ایرانی با تلاش و کار و عمل همه مردم امکان پذیر است. ما باید کمک کنیم تا این هزینه بدون محاسبه و برنامه افزایش نیابد، خصوصا در زمینه هزینه های مالی، آنچه در حوزه فعالیت بانک ها است، کمک به کاهش هزینه مالی است.

پرویزیان با بیان اینکه، هزینه مالی از دو منظر ارزی و ایجادی باید بررسی شود، اظهارداشت:یکی از راه های شناخته شده برای کاهش هزینه مالی تولید کننده پرداخت اعتبار به مصرف کننده کالای ایرانی است.

مدیرعامل بانک پارسیان، گفت: در شرایط فعلی نظام بانکی می تواند آثار مثبتی داشته باشد. براساس تجربه بازگشت پرداخت های خرد به مراتب از پرداخت های کلان آسان تر و سریع تر است. پرداخت های کلانی وجود دارد که به دلیل شرایط اقتصادی امکان بازگشت آن ها نسبت به پرداخت های خرد سخت تر است.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی افزود: در سیاست های بانک در سال ۹۷ برنامه ریزی از جمله توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی صورت گرفته است.

پرویزیان افزود: کارایی منابع و تخصیص بهینه منابع نیز پیامد مثبت سیاست حمایت از کالای ایرانی است. سال گذشته مطالبات معوق بانک با اتخاذ رویه های مشابه بهبود یافته و شرایط به مراتب بهتر از گذشته است.

وی افزود: سال گذشته ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصولی داشتیم که البته همه این مبلغ نقد نیست. اما از نظر عملکرد شرایط به مراتب بهتری برای بانک ایجاد خواهد کرد. ستادی در بانک برای رسیدگی به این موضوع ایجاد شد و تعداد زیادی از این پرونده ها تعیین تکلیف شد که اثار ان در تراز ۹۶ مشخص خواهد شد.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی، گفت: این منابع متعلق به مردم است ‌و بازگشت آن به اقتصاد کشور از جمله اهداف ما است تا کارآفرینان و تولیدکنندگان نیز بتوانند از این منابع برای بهبود تولید و اقتصاد کشور استفاده کنند.
پرویزیان گفت: ارزش آفرینی از جمله سیاست های راهبردی بانک پارسیان انتخاب شد تا بتوانیم با تعامل مشتریان، شرایط بهتری برای بانک و مشتریان ایجاد شود.

پرویزیان درباره شرایط فعلی بانک پارسیان، اظهار داشت: بسته بودن نماد بانک ها بحث متفاوتی از وضعیت بانک است و دلیل بسته بودن نماد به دلیل تغییر شیوه گزارش دهی صورت های مالی بود.

وی از افزایش سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی بانک خبر داد و افزود: جمع آوری مشکلات و پرداخت سپرده ها یکی از موسسات مالی اعتباری غیرمجاز از جمله اقدامات مهم این بانک است.

مدیرعامل بانک پارسیان درباره ترازنامه منفی بانک های خصوصی گفت: موسسات غیرمجاز به عهده بانک های خصوصی گذاشته شد که این اقدامات در تراز نامه بانک های خصوصی نمود پیدا می کند. موضوع دیگر عدم تعادل منابع است. برخی بانک های خصوصی ادغام شده از چند موسسه غیرمجاز بوده که خود این موضوع موثر است.

به گفته وی یکی از مشخصات بانک پارسیان پیشتازی در ارائه خدمات نوین است و در همین راستا برنامه هایی برای حمایت از پیام رسان های داخلی از سوی این بانک وجود دارد.

پرویزیان درباره اقدامات ارزی دولت، گفت: صرف نظر از آرای شخصی باید از تصمیم ارزی اخیر بانک مرکزی حمایت شود و تمامی این تصمیم گیری ها در سطح ملی اتخاذ شده و باید در شرایط فعلی به آن توجه شود اما اینکه برای اجرای این تصمیم و مدل، کمبودها و اشکال هایی وجود دارد که باید اعلام و اصلاح شود زیرا بانک مرکزی ماموریت حفظ ثبات اقتصادی کشور را برعهده دارد.

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی، درباره حساب سپرده های ارزی، گفت: از سوی دولت و بانک‌ مرکزی ‌اطمینان لازم برای سپرده های ارزی ایجاد شده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین