تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
دادستان کل کشور، دادستان عمومی و انقلاب تهران را موظف کرد ادعا‌های مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی از سوی یک فرد مبتلا به نوعی بیماری کمتر شناخته شده را در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را گزارش کند.
ورود دادستانی تهران به ادعاهای مهمان «ماه عسل»

رویداد۲۴ دادستان کل کشور، دادستان عمومی و انقلاب تهران را موظف کرد ادعا‌های مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی از سوی یک فرد مبتلا به نوعی بیماری کمتر شناخته شده را در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را گزارش کند.

 در پی پخش برنامه‌ای در تاریخ ۸ /۳/ ۹۷ در شبکه‌ سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران و طرح ادعا‌هایی درباره نوعی بیماری، معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور پس از انجام بررسی‌های لازم و اعمال و اعلام نظر کارشناسان و متخصصان ذی ربط درخصوص کذب بودن مطالب و ادعا‌های مطرح شده در آن برنامه، گزارشی به دادستان کل کشور ارائه داده است.

به دنبال این بررسی‌های اولیه، دادستان عمومی و انقلاب تهران از سوی دادستان کل کشور مامور شد برابر با مقررات، در اسرع وقت و با توجه به آثار و تبعات ادعا‌های مطرح شده در آن برنامه در جامعه، موضوع را پیگیری و تعقیب کند و نتیجه نیز برای عموم اعلام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری همچنین دستور داد نسبت به وجوه جمع آوری شده نیز برابر مقررات اقدام و از تضییع حقوق عامه جلوگیری شود.

به گزارش رویداد۲۴ منتقدان معتقد بودند که تبلیغ واکسن HPV در حالی در رسانه ملی انجام شده است که در بسیاری از کشورهای دیگر، استفاده از این واکسن به خاطر خطراتی که برای سلامتی زنان و دختران داشته، ممنوع شده است و چرا رسانه ملی بدون هیچ زمینه و تحقیق، اجازه چنین برنامه‌ای را صادر کرده است.

سایت ویکی پدیا نیز پس از اضافه شدن دلایل منتقدین به دروغ بودن اظهارات یاسی اشکی و پشت پرده واکسن HPV، صفحه یاسی اشکی را حذف کرد که در تصاویر زیر، مشخص است.
صفحه ویکی‌پدیا "یاسی اشکی" قبل از حذف شدن
صفحه ویکی‌پدیا "یاسی اشکی" بعد از حذف شدن
دلایل ویکی پدیا برای حذف صفحه "یاسی اشکی"
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین