تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۷ دی ۱۳۹۵
امام جمعه تهران:
امام جمعه موقت تهران گفت: امام و رهبری از یاس مردم بسیار بدشان می‌آمد. قوه قضاییه به پرونده‌های فساد با دقت و سرعت بیشتری رسیدگی کنید و قاطعانه حکم صادر کنید و دولت قبل و فعلی برایش مهم نباشد.
رویداد۲۴-امام جمعه موقت تهران گفت: امام و رهبری از یاس مردم بسیار بدشان می‌آمد. قوه قضاییه به پرونده‌های فساد با دقت و سرعت بیشتری رسیدگی کنید و قاطعانه حکم صادر کنید و دولت قبل و فعلی برایش مهم نباشد.

 آیت الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در نماز جمعه این هفته اظهار داشت: ۱۷ دی سالروز توطئه استعماری کشف حجاب توسط رضاخان است. رضا خان دقیقا ماموریت مبارزه با دین را داشت.

آیت الله خاتمی افزود: ارباب آن روزش یعنی انگلیس، این پیر خرفت استعمار سه دستور بر رضا خان دیکته کرد؛ یکی مبارزه با حوزه های علمیه و روحانیت، یکی مبارزه با عزاداری سیدالشهدا و دیگری هم کشف حجاب. خدا می داند در مدت کشف حجاب آنها چه جنایاتی مرتکب شدند، به زور چادر را از سر زن های مسلمان می کشیدند و آتش زده و یا قیچی می کردند. زن هایی که در این ایام از ترس بچه سقط کردند بسیار فراوانند. رضاخان سزای اعمال ننگینش را دید و گور خود را با دست خود کند. انگلیسی ها وقتی دیدند مدت مصرفش تمام شد او را بردند و سرانجام به زباله دانی تاریخ رفت.

اهم اظهارات خطیب موقت نماز جمعه تهران به نقل از خبرگزاری‌ها به شرح زیر است؛

*حماسه ۹ دی و حماسه ۱۹ دی هر دو حماسه وحدت بود. هم مراسم ۹ دی و هم ۱۹ دی که آغاز انقلاب در دوره دوم است، الحمدالله امسال مراسم ۹ دی در سراسر کشور بسیار باشکوه شکل گرفت. مقام معظم رهبری این حماسه را بسیار بزرگ داشتند و مسئولان محترم از این حماسه تجلیل کردند. این مراسم نماد وحدت ملت ما در پاسداری از انقلاب بزرگ شان است. حماسه ۹ دی تکمیل کننده حماسه ۱۹ دی بود. وجوه شباهات فراوانی بین ۱۹ دی و ۹ دی وجود دارد؛ یکی اینکه حماسه ۱۹ دی جرقه اش را حمایت از ولایت زد.

*17دی دربار مقاله ای سفارش داد با نام «احمد رشیدی مطلق» که اهانت کاملا بی ادبانه ای به امام شد. زمانی که این روزنامه منتشر شد حوزه علمیه قم درس ها را به علامت اعتراض تعطیل کرد و روز ۱۸ دی وقتی آمدیم دیدیم نوشته اند به علت اهانت به ساحت امام(ره) درس ها تعطیل است. راهپیمایی های آرام شروع شد و سرانجام در آخرین دیدار که طلاب به دیدار مرجع با بصیرت آیت الله عظمی نوری رفته بودند در بازگشت  تیراندازی شد و این جنایت بذر انقلاب را در دوره دوم  آن نشاند. دوره اول آن را ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲بود. سرانجام گل پیروزی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به بار نشست. روح حماسه ۱۹ دی حمای از ولایت بود و عین آن در ۹ دی اتفاق افتاد. شما حماسه سازان ۹ دی در صحنه هستید و بسیاری از شماها در همین میدان انقلاب و سراسر کشور دو عکس فقط در دست داشتید؛ یکی عکس امام (ره) و دیگری عکس مقام معظم رهبری. همچنین یک شعار در کل کشور طنین افکن شد و آن اینکه «این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده».

*سالروز تولد امام حسن عسگری(ع) را تبریک می‌گویم.شیعه، گریه و شادیش به موقع و به جاست. امشب و فردا هر جا هستیم شادی خود را ابراز کنیم البته شادی به معنای گناه کردن و عبور از خطوط قرمز خدا نیست. کیست که شادی مردم ولایت‌مدار را نخواهد؟ آنچه می‌خواهیم این است که شادی و عزای ما رنگ دین داشته باشد.

* امام (ره) و مقام معظم رهبری فرموده اند که وحدت لازم داریم. وحدت با پنج چیز به دست می آید نه با شعار؛ اول وحدت در هدف و تثبیت نظام اسلامی است. دوم وحدت در محور وحدت که ولایت فقیه است که باید باور داشته باشیم که حرف اول و آخر را او باید بزند. سومین مولفه را وجود ادبیات تکریم است، ادبیات ما باید ادبیات احترام باشد. با تخریب وحدت شکل نمی گیرد؛ چهارمین مولفه تحمل و سعه صدر است. به خصوص مسئولان و آنهایی که تریبون در دست دارند. پنجمین مولفه را پرهیز از تهمت، دروغ و امثال آن است، ما بصیرت لازم داریم. از الان و تا انتخابات دوازدهم که در اردیبهشت یا خرداد برگزار می شود دشمن روی چند نکته تاکید کرده است، یکی در ایجاد اختلاف و دو قطبی کردن جامعه؛ تخریب نهادهای قانونی نظام به ویژه قوه قضاییه؛ سوم اینکه فضای مجازی را آکنده از دروغ، تهمت و افترا می کنند و به همه می گویند که حواس تان جمع باشد.

*از طرفی باید بدانیم دعوای رسانه‌ای مسئولان به مصلحت انقلاب نیست و باعث می‌شود دشمنان در تحلیل‌هایشان اعلام کند این دعواها نشان می‌دهد فساد در ایران سیستماتیک شده است.امام و مقام معظم رهبری از مایوس کردن مردم بسیار بیزار بودند و رسانه‌ها اگر می‌خواهند دین خود را انقلاب ادا کنند باید امید را در جامعه بدمند.

*قوه قضائیه که شدیدا مورد حمله است به پرونده‌های فساد با سرعت و دقت بیشتری بپردازد و به آنها رسیدگی و قاطعانه حکم صادر کند.برای قوه قضائیه مطرح نباشد که فساد مربوط به این دولت است یا دولت قبل یا دولت‌های قبل‌تر. مردم از قوه قضائیه عدالت می‌خواهند.

* آینده انقلاب را روشن است. وعده قرآن همین است. باورهای دینی را تحکیم کنیم و ولایت‌مداریمان را ادامه دهیم که ان‌شاءالله آینده از آن  متقیان است. انقلاب اسلامی ایران امانت شهداست. خدای نکرده رفتاری نداشته باشیم که شهداء از ما برنجند که رنجیدن آنان عواقب وخیمی دارد.

* بشارت پیروزی ارتش عراق و الحشد الشعبی در آینده در موصل را به شما خبر می‌دهم امیدوارم این خبر را به زودی بشنویم که شر داعشی‌های جنایتکار از سر عراق کوتاه می‌شود.

* روز دوشنبه هفته آینده روز وفات حضرت فاطمه معصومه اعلام شده است. این بانو به بانوی عالمه معروف هستند، ایشان ولایت‌مدار به معنای واقعی کلمه بودند. حضرت در پاسخ به نامه امام رضا (ع) بلافاصله درخواست ایشان را اجابت کرد و در مسیر رسیدن به برادر مسموم و به شهادت رسیدند و به فرموده معصوم هر کس قبر ایشان را در قم زیارت کند خداوند بهشت را نصیبش می‌کند.

*وفات آیت‌الله محمدعلی شرعی، را تسلیت می گویم. ایشان با 81 سال عمر با برکت وکوله‌باری از خدمات ارزشمند به دیدار خدا رفت. انقلابی دوره مبارزه، انقلابی بعد از پیروزی انقلاب و ولایت‌مدار بود. حوزه علمیه خواهران را ایجاد کرد که 100 شعبه دارد.

*چه کنیم که دروغگویی در جامعه کساد شود؟ دردی که همه از آن می‌نالند. همه می‌گویند دروغگویی در جامعه شایع شده امیدوارم خود این افراد خودشان دروغ نگویند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
0
0
اولا انتقاد از قاضی القضات به معنای هجمه به قوه قضاییه نیست و با این دفاع در واقع این قوه غیرپاسخگوتر از همیشه به مردم میشه. ثانیاقوه قضاییه را اقدامات رییس اش زیر سوال برده و باید بابت آنها پاسخگو باشد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین