تاریخ انتشار: ۱۹:۵۲ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۵
آیت‌الله مکارم شیرازی:
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، احسان‌الحال اقتصادی را تلاش در جهت کم کردن فاصله طبقاتی دانست و گفت: مصرف کالاهای داخلی موجب رونق تولید و اشتغال و تحقق احسن‌الحال از جنبه اقتصادی در کشور می شود.
 
رویداد۲۴-این مرجع تقلید عصر دوشنبه در آیین حلول سال 1396 در حرم حضرت معصومه(س) و در جمع زائران و مجاوران کریمه اهل بیت با تبریک حلول سال نو شمسی، با تبیین احسن‌الحال در چهار بعد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی افزود: مصرف کالای ایرانی موجب رونق کارخانه ها و اشتغال در کشور و کاهش مفاسد ناشی از بیکاری در جامعه می شود و مصرف کالای خارجی موجب کمک به اشتغال در کشورهای خارجی است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید مسئولان به فکر حل مشکل های اقتصادی مردم باشند ادامه داد: با وجود اختلاف طبقاتی در کشور وضعیت اقتصادی به احسن‌الحال تبدیل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در بُعد اخلاقی باید دوستی و محبت و گذشت سرلوحه رفتار ما در برخورد با دیگران باشد ادامه داد: کمک به زندانیان جرائم غیرعمد، یتیم‌نوازی، ارتباط با دوستان و همسایگان از جمله مصادیق احسن‌الحال در بعد اجتماعی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: در مسایل اجتماعی باید منافع جمع بر منافع فردی ارجحیت داشته باشد و این ارجحیت منافع جمع موجب همدلی و وحدت در جامعه برای پیشبرد بیشتر کشور است.
وی با انتقاد از افزایش آمار طلاق در جامعه ادامه داد: اگر زوج‌های جوان با امانت، گذشت و صداقت با هم رفتار کنند بدون شک بسیاری آمار طلاق به طور چشمگیری کاهش می‌یافت.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود ، هدف غرب و آمریکا را تنها تحقق منافع خود دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا و غربی ها تنها به منافع خود اهمیت می‌دهند و این موجب شده است برای رسیدن به این منافع حاضر به آتش کشیدن منطقه و دنیا باشند.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: آگاهی از وضع سیاسی منطقه، کشور و دنیا، شرکت در انتخابات و تجمع‌های عظیم مانند 22 بهمن حرکت در جهت احسن‌الحال در بُعد سیاسی است.

مولف تفسیر نمونه ضمن تاکید بر حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوی دوره دوازدهم افزود: حضور گسترده در صحنه انتخابات باید همراه با شناخت و آگاهی مناسب و انتخاب دقیق باشد.
29 اردیبهشت ماه 96 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز انتخابات میان دوره ای دوره دهم مجلس شورای اسلامی به طور همزمان برگزار می شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: لازمه تحقق احسن‌الحال در همه ابعاد تلاش و کوشش با توکل بر خداست.
آیت‌الله مکارم شیرازی ابراز امیدواری کرد سالی 96 که با نور حضرت زهرا(س) متبرک شده است سالی مملو از سعادت، موفقیت و حل مشکل های مسلمانان جهان و ایران باشد.
منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین