تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۲ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
دبیر کل حزب کارگزاران تاکید کرد: یکی از کارهای مهمی که روحانی باید انجام دهد تا مخالفان آرامش پیدا کنند و وضعیتشان به لحاظ روحی و روانی به خاطر تبلیغاتی که صورت گرفت به ثبات برسد این است که بی توجه به تمام هجمه‎ها و تخریب‎ها با تعیین خط‌مشی مسیر حرکت دولت دوازدهم را هموارتر سازد.
رویداد۲۴دبیر کل حزب کارگزاران تاکید کرد: یکی از کارهای مهمی که روحانی باید انجام دهد تا مخالفان آرامش پیدا کنند و وضعیتشان به لحاظ روحی و روانی به خاطر تبلیغاتی که صورت گرفت به ثبات برسد این است که بی توجه به تمام هجمه‎ها و تخریب‎ها با تعیین خط‌مشی مسیر حرکت دولت دوازدهم را هموارتر سازد.

دلواپسان مجلس  برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور 64 امضا جمع‌آوری کردند، اینکه تا چه اندازه صاحبان امضاها از آن‌ها مطلع هستند و اساساً این امضاها چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد بحث فرعی است، اما این کار خود به‌تنهایی نشان از تلاش برای ایجاد مشکل در مسیر دولت دوازدهم و ناکارآمد جلوه دادن آن است.

بازنده‌ها در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه در ظاهر هنوز به این باور نرسیده اند که نتیجه انتخابات بر اساس پیش‌بینی‌ها و تلاش‌های فراوان آنان پیش نرفت و درنهایت اتفاقی که موردنظرشان بود محقق نشد؛ بنابراین مشاهده می‌شود که همین گروه در سطح جامعه در حال پخش بذر ناامیدی هستند.

افزایش فشار اقلیت به رئیس‌جمهور منتحب اکثریت مردم ایران برای ناتوان نشان دادن دولت اول او مخصوصاً در حوزه مباحث اقتصادی این روزها خود را بیشتر از گذشته به نمایش گذاشته است و منتقدان به‌قدری در این زمینه عجله دارند که منتظر تشکیل دولت دوم او و معرفی اعضای جدید کابینه نشده‌اند.

غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران در گفت‌وگو با رویداد۲۴ در این رابطه که روحانی باید چه‌کاری انجام دهد تا تندروها وادار به عقب‌نشینی شوند، گفت: دولت باید شرایط کسانی که در این انتخابات شکست خوردند و موفق به اخذ رأی لازم نشده‌اند را درک کند. به‌هرحال ناراحتی و عصبی بودن آنان به‌خصوص به دلیل بیان وعده‌های جدی که درباره تک دوره‌ای بودن دولت روحانی طرح می‌کردند و آن را در رسانه‌ها و جمع‌های خود با قاطعیت منتشر می‌ساختند، طبیعی است. دولت باید این مسئله را احساس کند و تلاش خود را به کار بندد تا کسانی که مایل به بر سرکار آمدن مجدد او به هر دلیل نبودند را آرام سازد.

وی در ادامه اضافه کرد: مردم با سلیقه‌های متفاوت در این کشور زندگی می‌کنند و روحانی هم خودش را رئیس‌جمهور همه ملت ایران دانسته است، بنابراین یکی از کارهای مهمی که روحانی باید انجام دهد تا مخالفان آرامش پیدا کنند و وضعیتشان به لحاظ روحی و روانی به خاطر تبلیغاتی که صورت گرفت به ثبات برسد این است که بی توجه به تمام هجمه‎ها و تخریب‎ها با تعیین خط‌مشی مسیر حرکت دولت دوازدهم را هموارتر سازد.

کرباسچی در این رابطه توضیح داد: مخالفان روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت‌ماه علیرغم تبلیغاتی که مخاطب آن بودند، نه‌تنها رئیس‌جمهور تک دوره نشد بلکه استقبال بیش از 50 درصدی مردم را به نام خود ثبت کرد که این امر از آغاز انقلاب تا به امروز برای رئیس‌جمهوری در دومین دوره خود بی‌سابقه است. میزان آرا حسن روحانی بدون شک نشانه اعتماد و باور مردم با تمام نقص‌هایی که درزمینهٔ اجرایی و اقتصادی ممکن است وجود داشته باشد، بود.

دبیر کل حزب سازندگی در ادامه اظهار داشت: دولت باید با توجه به این سرمایه تلاش کند کشور را در مسیر اصلی قرار دهد و این کار با سرعت بخشی به کارها صورت می‌گیرد. مجلس دهم با دولت همراه است و رئیس‌جمهور هم تجربه‌های خوبی از نیروهایی که با او کار کرده‌اند، به دست آورده بنابراین به‌خوبی می‌داند چه کسانی اهداف دولت او را بهتر برآورده خواهند کرد که درنتیجه انتخاب‌های منطقی و درست مخالفان او اعتماد پیدا خواهند کرد که در مسیر منافع ملی قدم برداشته می‌شود.

وی در این خصوص که رئیس دولت اصلاحات علیرغم آنکه موفق به جلب رضایت مردم شد ولی در روزهای پایانی دولت خود را یک تدارکاتچی معرفی کرد و حتی بحث بحران در هر 9 روز را به میان آورد، روحانی از چه ابزارهایی باید استفاده کند که در پایان دولت خود چنین گله‌مند نباشد، توضیح داد: نسبت به این نظر آقای خاتمی در آن زمان که ایشان مسئله را خیلی جدی طرح کردند، باور ندارم. آقای خاتمی به اختیارات رئیس‌جمهور و مشکلاتی با مجلس داشتند اشاره کردند حرف ایشان یک مقدار ناشی از شسته نفسی بود.

کرباسچی در ادامه تصریح کرد: آقای خاتمی در دوره اول و دوم کارهای بسیاری انجام داد و در تاریخ از او یادگارهای زیادی باقی‌مانده است؛ بنابراین قبول ندارم که ایشان یک تدارکاتچی بودند، احتمالاً به دلیل شکسته‌نفسی که موفق به اجرایی کردن تمامی توقعات نشده، این نظر را داده است. در پایان دوره خاتمی ما بهترین وضعیت اقتصادی را داشتیم حتی به لحاظ مسائل سیاسی و فرهنگی که مشکلاتی وجود داشت، اما رشد آن‌ها قابل‌مقایسه با دولت‌های بعدی و حتی شاید قبلی نیست.

دبیر کل حزب کارگزاران اظهار داشت: در مورد آقای روحانی نیز باید توضیح داد که او در همین چهار سال اول کارهای بزرگی به ثمر رسانده که خیلی روشن است. کنترل تورم برای ما یک امر بی‌سابقه و تاریخی است که در طول یک دوره کمتر از چهار سال محقق شد همچنین تک‌رقمی شدن تورم افسارگسیخته و یا خارج شدن روابط خارجی کشور از حالت متشنج که هرلحظه در معرض تهدید محافل بین‌المللی قرار داشتیم، موجبات دستیابی به آرامش را به وجود آورده است. البته کم و بیش در بعضی از دولت‌های خارجی آهنگ‌های ناموزونی زده می‎شود ولی مجموعه جهانی درباره ایران ذهنیت بسیار مثبتی پیداکرده است.

وی در پایان اضافه کرد: آقای روحانی در چهار سال دوم دولت خود باوجود مشکلاتی که در داخل و خارج از کشور خواهد داشت و معضلاتی که برای اداره کشور به وجود می‌آید، مطمئناً کارنامه مفیدی به ثبت خواهد رساند همکارانی که انتخاب می‌کند باعث فعال‌تر شدن دولت و رفع بیشتر مشکلات و رشد توسعه‌ای بیشتر کشور خواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
ح ف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
3
0
بدبخت دولتی که کرباسچی !نظریه پردازش باشد!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
کرباسچی از تندرو ها بهتره آقا جااااان شما که شکست خوردی چرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
3
0
سلام شکست خوردگان شمایید که سر از پا نشناخته کشور را چهار سال معطل برجام کردید و باعث شدید تا دوباره آمریکا از این وادادگی تان سوء استفاده کند و دوباره وبی سابقه خباثت خود را علنی نماید و تحریم ها را تصویب نماید. این گوشه ای از کارنامه ی ضعیف تان است .
منِ معلم سال گذشته رفته ام کلاس نصف حق الزحمه ام را دو سه روز قبل از روز انتخابات پرداخت کردند و نصف دیگر رفت برای کی ، خدا می داند! منتظر روسیاهی بیش از پیش این دولت غیر رو راست باشید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
2
0
از خدا بترسید نه از بیگانه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
تقبل للله شما آیا میدانی ترس از خدا و مذاکرات 5+1 دو مقوله ای هستند که باید ربط الکی و بی مورد نداشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
0
2
چقدر دلواپسان ایران( دشمنان داخلی) با ترامپ و اسراییل و سعودی ها در یک راستا هستند. همگی دارند تلاش می کنند برجام را لغو کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
متاسفانه دشمنان داخلی برجام ( همین اصولگرایان افراطی تندرو) به دولت خنجر ازپشت میزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
1
0
آقاي روحاني اگر توان دارد به اسلام عمل كند چون اسلام دين كاملي است اگر آنهايي كه درس دين خوانده اند آن را تحريف نكنند. هيچ كس در ايران شكست نخورده است. رسيدن به مال ومنصب از طرق مختلف عملي مي شود. از راه يا بي راه،‌ حالااگر به دنبال دو دستگي در جامعه هستيد خب بسم الله، شما زير پرچم كدام دين و آئين سينه مي زنيد بگوئيد و ثابت كني. شاه زمان طاغوت هم براي حكومت كردن دست به دامان هركسي و ناكس در آمريكا و اروپا شد. . . . . .
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
توان دارد ولی باید آن را صرف عقلانیت کند تا کشور پیشرفت کند
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
0
1
آقای روحانی یه دستی هم به سر این شکست مفتضه خورده های داخلی بکش
دوتیکه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
1
0
مرتیکهجولق چرا بااین ادعاها مملکترو دوتیکه میکنی شعور هم خوب چیزیه اگه عدالت محوری بچاپ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
0
1
شگست خوردگان در مقابل ملت نایستند خوب نیست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین