تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۱۱ مهر ۱۳۹۶
مبلغ، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در گفت‌وگو با رویداد۲۴ تاکید کرد
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: اطلاعی از جلسه محرمانه با حضور اصلاح‌طلبان در خصوص ادامه رابطه با حسن روحانی ندارم و برگزاری آن را بعید می‌دانم.
رویداد۲۴عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: اطلاعی از جلسه محرمانه با حضور اصلاح‌طلبان در خصوص ادامه رابطه با حسن روحانی ندارم و برگزاری آن را بعید می‌دانم.

خبرگزاری‌ تازه اصولگرا شده آنا در خبری مدعی شد، جمعی از بزرگان اصلاحات که از آنان به‌عنوان تئوریسین این جریان یاد می‌شود اخیراً جلسه محرمانه برگزار کرده‌اند در آن جلسه اکثر حاضران انتقادات تندی به روحانی داشته و ضمن ابراز ناامیدی مطرح کردند که با چینش کابینه خطش را از اصلاحات جدا کرده است.

بر اساس ادعای این خبرگزاری یکی از حاضران جلسه که از او به‌عنوان لیدر جریان اصلاحات هم نام‌برده می‌شود در این جلسه می‌گوید که باید نقشه راه خودمان را از دولت جدا کنیم و برای انتخابات مجلس آماده شویم. نیازاست که جریان اصلاحات مستقل در انتخابات آتی شرکت کند و دیگر نباید اجازه دهیم از اصلاح‌طلبان برای روحانی هزینه شود.

این ادعا در حالی مطرح شد که پیش از این بارها نیروهای اصلاح‌طلب مطرح کرده‌اند که خواستار هیچ سهمی از حسن روحانی در زمان تشکیل کابینه نیستند و بحثی در رابطه با گله از رئیس‌جمهوری نیز مطرح نیست.

در این رابطه مرتضی مبلغ، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات و از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت‌وگو با  رویداد۲۴ به این موضوع پرداخت.

یکی از خبرگزاری‎ها مدعی برگزاری جلسه محرمانه‌ای با حضور اصلاح‌طلبان در خصوص ادامه رابطه اصلاح‌طلبان با حسن روحانی و گله از آن شده است این ادعا صحت دارد؟
مطلقاً اطلاعی در رابطه با این جلسه ندارم و برگزاری آن را بعید می‌دانم.

انتقادات اصلاح‌طلبان از آقای روحانی چه به لحاظ اقتصادی و چه چینش کابینه زمینه عبور آنان از رئیس‌جمهور را فراهم خواهد کرد؟
حمایت اصلاح‌طلبان از آقای روحانی تاکتیکی محسوب نمی‌شود و از راهبرد و اهدافی روشن برخوردار بوده است، بنابراین چنین نیست که با یک فراز ونشیب جزئی این راهبرد تغییریابد. البته انتقاد یک امر ضروری به‌حساب می‌آید و نباید حذف شود همواره وجود داشته، در چهار سال قبل انجام‌شده و در چهار سال آینده هم ادامه خواهد یافت زیرا موجب بهبود وضعیت و کاهش خطاها می‌شود. راهبرد اصلاح‌طلبان هم همواره دفاع و کمک و پشتیبانی دولت بوده و چنین خواهد بود در کنار آن دائم به دولت در خصوص مطالباتی که بر خواسته از خواسته‌های واقعی مردم و وعده‌هایی که روحانی صریح و قطعی به مردم داده است، متذکر می‌شود تا برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و وعده‌ها آن‌ها به فراموشی نسپرد و غفلت صورت نگیرد. این راهبردی است که همواره وجود داشته و ادامه خواهد یافت.

از زمان اخذ رأی اعتماد اعضای هیئت دولت نزدیک بودن حسن روحانی و علی لاریجانی به‌وضوح نشان داده شد، این مسئله زنگ خطری برای اصلاح‌طلبان قلمداد نمی‌شود؟
اکثر این مسائل گمانه‌زنی است. اصلاح‌طلبان بارها اعلام کردند که به دلیل سیاست عدم سهم خواهی که در دو دولت روحانی پیش گرفتند، هرگز بحثی در این زمینه به میان کشیده نخواهد شد و دست دولت را باز گذاشتند مسئله مهم انجام وظایف و تعهدات از سوی آقای روحانی است. طبیعی به نظر می‌رسد که کابینه رئیس‌جمهور توسط او چیده می‌شود و پیش می‌رود. البته اصلاح‌طلبان دارای پیشنهاد‌ها و نظرات مختلفی در این رابطه بودند در کل هم‌بارها گفته‌شده که انتظار بیشتری از رئیس‌جمهور در چیدن کابینه داشتند بدین معنا که نیروهایی در سطح بالاتر در کشور وجود داشت ولی این‌ها مسائل جزئی به‌حساب می‌آیند و موضوع اصلی این است که آقای روحانی و اعضای دولت به تعهدات، وعده‌ها و وظایف خود عمل کنند و این مسئله‌ای است که همواره دنبال خواهد شد. البته در بین اصلاح‌طلبان کسانی هستند که به دفاع از برخی وزرا می‌پردازند و گروهی هم مخالفت می‌کنند که این‌ها نسبت به راهبرد اصلی اصلاح‌طلبی مسائل فرعی به‌حساب می‌آید.

برای توفیق در انتخابات آتی مجلس اگر انتقادات از دولت تداوم داشته باشد، اصلاح‌طلبان به فاصله گرفتن از حسن روحانی سوق داده نمی‌شوند؟
این سؤال‌ها انحرافی است زیرا با اگر و مگر نمی‌توان پیش رفت خبرنگارها هم انواع این اگرها را در دست دارند. بارها مطرح‌شده که راهبرد اصلاح‌طلب‌ها مشخص است و پشتیبانی‌شان از افراد به خاطر شخص خاص و دوست داشتن و نداشتن نیست به دلیل منافع ملی و مصالح عمومی است و این را هم دنبال می‌کنند و خدای‌نکرده اگر کسی از مسیر خارج شد، اصلاح‌طلبان راه خود را ادامه خواهند داد و این امر روشنی است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین