تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۰۶ آذر ۱۳۹۶
دبیرکل انجمن اسلامی معلمان از تصویب و اصلاح اساسنامه تشکل متبوعش در کنگره روز جمعه خبر داد.

رویداد۲۴-دبیرکل انجمن اسلامی معلمان از تصویب و اصلاح اساسنامه تشکل متبوعش در کنگره روز جمعه خبر داد.داوود محمدی با اشاره به برگزاری کنگره فوق‌العاده انجمن اسلامی معلمان در روز جمعه گفت: کنگره فوق‌العاده انجمن اسلامی معلمان در رابطه با تغییر اساسنامه این تشکل براساس قانون جدید احزاب است که وزارت کشور آن را به احزاب ابلاغ کرده و باید تشکل‌های سیاسی خود را بر اساس آن سامان بدهند.

وی ادامه داد: براساس این قانون کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تحت شرایطی به احزاب جدید مجوز می‌دهد و احزابی هم که از گذشته دارای پروانه فعالیت هستند، باید اساسنامه‌شان را بر آن اساس تغییر بدهند. 

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر اهداف کنگره انجمن اسلامی معلمان اظهار داشت: ما در کنگره روز جمعه به دنبال بررسی وضعیت جدید آموزش و پرورش و همچنین ارزیابی از وضعیت سیاسی کشور هم بودیم اما همانطور که گفتم مهم‌ترین هدف ما تغییر اساسنامه براساس قانون جدید بود و در همین چهارچوب هم موارد جدید مطرح و تصویب شد که باید آن را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اعلام کنیم. 

محمدی در پاسخ به این سوال که آیا در کنگره فوق‌العاده انجمن اسلامی معلمان تصمیمی برای تعیین اعضای جدید شورای مرکزی صورت گرفت؟ تصریح کرد: براساس اساسنامه انجمن اسلامی معلمان اعضای شورای مرکزی هر سه سال یکبار انتخاب می‌شوند. قابل یادآوری است که اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان در کنگره سال گذشته انتخاب شدند.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین