تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹ - ۰۳ تير ۱۳۹۷
کارلوس کی‌روش:

درس‌هایمان را مقابل مراکش و اسپانیا آموختیم/ با همه امید به فکر صعود هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره دیدار با پرتغال در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

کی‌روش: هنوز زنده‌ هستیم و با همه امیدمان به فکر صعود هستیم

رویداد۲۴ کارلوس کی‌روش در نشست خبری قبل از دیدار مقابل پرتغال، گفت:ابتدا باید اجازه بدهید یک صحبت کوتاه حرف هایم شروع کنم. برای تیم ملی افتخاری است که اینجا باشد.

زنده‌ایم و به صعود امیدواریم

وی ادامه داد: ما هنوز زنده ایم و با تمام امید‌ها و تعهدات خود برای صعود تلاش می‌کنیم. همانطور که گفتم پرتغال نه تنها کاندید قهرمانی جام جهانی است بلکه یکی از محبوب‌ترین کاندید‌ها برای قهرمانی است.

درس‌هایمان را مقابل مراکش و اسپانیا آموختیم

کی‌روش گفت: می‌دانیم که درس‌های خودمان را در بازی با مراکش و اسپانیا آموختیم و یک گزینه روبه روی ماست که بهتر باشیم. قبل از پایان صحبت هایم می‌خواستم از طرف تیم ملی ایران از روسیه تشکر کنم و همچنین هواداران روس که در دو بازی اول و دوم اعجاب آور بود که ما انگار در خانه خودمان بازی می‌کردیم. طرفداران روس بسیار مهربانانه بودند و به همین دلیل می‌خواستم از آن‌ها تشکر کنم.

حیوانات فرناندو فقط می‌توانند گاز بگیرند

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه ایران بازهم تهاجمی بازی می‌کند یا می‌خواهد دفاع بازی کند، گفت: فرنانددو با حیوانات زیادی بازی می‌کند که آن‌ها می‌توانند فقط گاز بگیرند.

پرتغال تیم نامزد محبوب برای قهرمانی جام جهانی است

کی‌روش تاکید کرد: ما فلسفه خودمان را ساخته ایم و اولین اصل ما احترام است و اینکه به حریفان احترام بگذاریم. دومین اصل ما واقع گرایی است. مقابل یکی از قدرتمندترین تیم‌های جهان بازی می‌کنیم. پرتغال یک نامزد محبوب برای قهرمانی است.

ستاره‌های پرتغال در رئال و تیم‌های بزرگ کار می‌کنند

وی ادامه داد: پرتغال یک تیم قدرتمند است و ما هم یک تیم هستیم که ۲۳ بازیکن داریم. ما در مورد اورلاندو صحبت می‌کنیم و بهترین بازیکنان پرتغال که همگی خوب هستند. پس در یک تیم چند بازیکن می‌توانید نام ببرید که بازیکنانی در رئال و تیم‌های دیگر اروپایی داشته باشد.

سومین اصلی تیم ملی یک اصل رمانتیک است

کی‌روش گفت: سومین اصل ما نیز رومانتیک است و این که بازی هایمان را بر اساس اصول شجاعت، راستی، تعهد و فداکاری استوار کنیم. در تیم ما رهبر اصلی تیم خود تیم است. فردا مقابل تیم پرتغال بزرگ لازم نیست توضیج‌های بیشتری بدهیم. ما فقط یک گزینه داریم و تلاش می‌کنیم که بهتر باشیم.

برای لذت دادن به حریفان به جام جهانی نیامده‌ایم

کی روش تصریح کرد: در بازی با مراکش خوب بازی کردیم و پیروز شدیم و در بازی با اسپانیا نیز می‌توانستیم بهتر نتیجه بگیریم. فلسفه ما این است که ما برای بازنده‌های خوب به جام جهانی نیامده ایم و به سایر تیم‌ها لذت ببخشیم. می‌خواهیم با کرامت و افتخار کار کنیم.

قبل از بازی نباید در مورد داور صحبت کرد

سرمربی تیم ملی در مورد استفاده از ویدئو چک در جام جهانی ابتدا شما نظرتان مثبت بود، اما بعد یک گل ایران به اسپانیا با این روش مردود شد! گفت: هر بار مربیان در مورد داوران حرف می‌زنند و فقط در موارد خیلی خاص است که داور ممکن است مساله داشته باشد. می‌خواهم در مورد کشور خودم تبلیغ کنم؛ کشوری که برج‌های رکورد شکن و عظیم دارد. وقتی ما مربیان صحبت می‌کنیم این برج‌ها انگار بر سر ما می‌شکند؛ بنابراین ما مربیان نباید در مورد داوران قبل از بازی صحبت کنم. نباید در مورد داوری صحبت کنم. در چنین جمع زیبایی فرصت برای صحبت کم است. بازی فوتبال به مردم تعلق دارد و تغییر نمی‌کند.

نباید برخی نخبگان در مورد فوتبال صحبت کنند

وی افزود: نباید برخی نخبگان در مورد مسایل فوتبال صحبت کنند. همه چیز باید واضح باشد. در ۲۰۱۴ در بازی با آرژانتین داور حکم می‌داد. در آن زمان می‌دانستیم که انسان اشتباه می‌کند و شکست می‌خورد، اما آن زمان سیستم ویدئویی نبود.

آیا بازیکن ضربه مغزی یا غش کند، بازی متوقف می‌شود؟

سرمربی تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: این سیستم ویدئویی آمد تا اشتباه‌های انسانی را اصلاح کند. اینجا یک اصل مهم مطرح است. می‌خواهیم بدانیم اگر بازیکنی ضربه مغزی شود یا غش کند بازی متوقف می‌شود. اگر بازی مشکل امنیتی داشته باشد بازهم مساله را با مدیران درمیان می‌گذاریم، اما وقتی در داوری مشکل داریم می‌گویند به فیفا نامه بنویسید.

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: