تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
آنا اسکیمانی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
آنا اسکیمانی عضو تازه وارد و ایرانی تبار مجلس ایالتی آمریکا از مبارزه مردم ایران برای حقوقشان الهام می‌گیرم.

دوست دارم به ایران سفر کنم/ از تلاش های فعالان صلح ایران الهام گرفتم/ با تکنیک های ترامپ موافق نیستم

 رویداد۲۴ آنا اسکیمانی تا هفته پیش برای ایرانیان چهره‌ای گمنام بود، اما نتیجه انتخابات آمریکا که مشخص شد، معلوم شد یک ایرانی تبار به مجلس ایالتی آمریکا از حوزه فلوریدا راه پیدا کرده است. از این جهت نام او در اولین‌ها قرار گرفته است؛ اولین ایرانی تباری که به یکی از مجالس آمریکا راه پیدا کرده است. او ریشه ایرانی خود را پنهان نمی‌کند و البته در گفت‌وگوی خود با رویداد۲۴ تاکید می‌کند که به سختی ایرانی صحبت می‌کند و پیشنهاد می‌دهد سوال‌های ما از او به زبان انگلیسی باشد.

آنا اسکیمانی در دوران دانشجویی در دانشگاه UCF عضو سازمان دانشجویان ایرانی بوده است. او دو مدرک لیسانس در رشته‌های علوم سیاسی و مطالعات زنان از دانشگاه دموکرات UCF دریافت کرده و مدرک فوق لیسانس خود را در رشته مدیریت غیرانتفاعی و مدیریت دولتی همین دانشگاه در سال ۲۰۱۵ دریافت کرده است. آنا اسکیمانی در حال حاضر دانشجوی دکترای رشته امور عمومی است و به عنوان استادیار نیز تدریس می‌کند. متن گفت‌وگوی کوتاه رویداد۲۴ با آنا اسکیمانی را در ادامه می‌خوانید:

*تصور شما از ایران چیست؟

مردم ایران زیبا، هوشمند و بلندپرواز هستند و شایسته تمام فرصت‌ها  تا بتوانند زندگی  خود را به حداکثر کیفیت  برسانند. می‌دانم که در ایران محدودیت‌هایی برای پوشش و همچنین سانسور وجود دارد. من از مبارزه مردم ایران برای حقوقشان و از تلاش فعالان صلح الهام می‌گیرم.

*آیا دوست دارید به کشور مادری خود سفر کنید؟

بله. من چند بار به ایران سفر کرده‌ام. اولین بار سال ۲۰۰۵ بود که قصد داشتیم خاکستر مادرم را به دریای خزر بریزیم. دو بار دیگر به ایران آمده‌ام که آخرین بار در سال ۲۰۰۷ بود. من مایلم باز هم به زودی به ایران سفر کنم، اما تنش سیاسی بین دولت ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران، این سفر را مشکل کرده است.

*پیام شما به افرادی که برای حقوق زنان و برای صلح مبارزه می‌کنند، چیست؟

به آنها می‌گویم در این کار باقی بمانید، ما شما را می‌بینیم و شما را می‌شنویم. ما از حمایت شما الهام گرفته‌ایم. این به من یادآوری می‌کند که نسبت به هیچ چیزی بی‌تفاوت نباشم و از تلاش‌های برابری‌خواهانه در کشور و در سراسر جهان حمایت کنم.

*معاهده برجام بین ایران و ۶ قدرت جهانی از جمله آمریکا امضا شد. اما خروج ایالات متحده از برجام و تحریم‌های این کشور، موجب مشکلات بسیاری برای مردم عادی ایران شده است، مانند کمبود دارو و افزایش قیمت مواد غذایی. آیا با ایده ترامپ مبنی بر فشار حداکثری به ایران موافق هستید؟

من با رئیس جمهور ترامپ و تاکتیک‌هایش موافق نیستم که زندگی روزمره مردم ایران را دشوارتر می‌کند. من همچنین از قوانین محدود کننده سفر حمایت نمی‌کنم و نسبت به این قوانین از روز اول اعتراض کردم.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
1
خانم آنا کاپلان(اسکیمانی) اهل تبریز است
ali dayyani
|
Denmark
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
0
1
زندگی‌ من، هدفمند است، حتی جنازه ی من، باید که پر باشد از بوی تاریخ
من، هستم، و خواهم ماند، و خواهم مرد، همچون یک ماهی‌ در جوی تاریخ
به مرگ گفتم: دنبال کردن رشد تاریخی تاریخ، برای من است هدف اصلی‌
به آیندگان گفته‌ام مبادا خانه‌ای را بگیرند، مگر خانه ی موجود در کوی تاریخ
تاریخ سرودن: یکشنبه ۱۱ نوامبر ۲۰۱۸ برابر با ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه
عباس علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
1
0
خانم اسکیمانی با تمام تنفری که از آقای ترامپ دارم و عملکرد او که زندگی مردم ایران را سیاه کرده است اما تمام حرف های او راجع به دولتمردان ایران واقعیت است. 39 سال است که بابک زنجانی ها و خاوری ها بیت المال مردم ایران را غارت کرده اند و دولت می خواهد مردم فکر کنند امریکا باعث بدبختی آنها شده است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار