تاریخ انتشار: ۰۸:۱۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۵ نظر
عبدالله ناصری:
عضو بنیاد باران می‌گوید: دادستان، محسن رضایی را احضار کند و از او توضیح بخواهد که به چه استنادی می‌گوید عملیات کربلای ۴، عملیات فریب بوده است.

رویداد۲۴ عبدالله ناصری، با بیان این‌که «قانون نانوشته‌ای در همه‌ تاریخ بشریت برای سخن گفتن وجود دارد»، اظهار کرد: آن قانون این است کسی که سخن می‌گوید باید به موضوع علم داشته و همچنین در رفتارش صداقت حاکم باشد. در کشورهای توسعه یافته هم قوانین مدنی خاصی وجود دارد که اگر کسی واقعیت فاحشی را کتمان کند، تحت تعقیب قرار می‌گیرد ولی در ایران این‌گونه نیست.

وی با بیان این‌که « محسن رضایی به اعتبار فرمانده سپاه بودن واقعیت را درباره‌ کربلای 4 می‌داند» ابراز عقیده کرد: ولی چون یک چهره‌ فراموش شده و کنار گذاشته شده است، می‌خواهد با برخی از حرف‌ها در افکار عمومی جلب توجه کند و متوجه عواقب اظهاراتش هم نیست. عملیات کربلای چهار یکی از بزرگترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که محسن رضایی نتوانست آن را خوب مدیریت کند و این عملیات لو رفت.

وی با اشاره به این‌که «صحبت‌های رضایی با توجه به شخصیت او دور از انتظار نبود»، خاطرنشان کرد: بسیاری از فرماندهان این عملیات که اکنون زنده هستند، در فضای مجازی نسبت به صحبت‌های رضایی عکس‌العمل نشان دادند و از این بابت بسیار متاثر شدند.

این عضو بنیاد باران در پایان گفت: نظام قضایی و حقوقی کشور ما وظایف خود را خیلی خوب انجام نمی‌دهد ولی اگر بخواهد درست و منطقی عمل کند، حتما باید دادستان عمومی محسن رضایی را احضار کرده و چون او یک فضای عمومی نامناسبی را ایجاد کرده است باید در یک جلسه علنی و در مقابل دوربین بیان کند که به چه استنادی می‌گوید عملیات کربلای 4 ، عملیات فریب بوده است. عملیات فریب در هیچ کجای دنیا هزاران کشته بر جای نمی‌گذارد.

توییت محسن رضایی درباره عملیات کربلای ۴ با واکنش های مختلفی بخصوص از سوی خانوادهای شهدای این عملیات مواجه شده است. رضایی بیان کرده است که این عملیات برای فریب دشمن برگزار شد در حالیکه آیت‌الله هاشمی که در سال ۶۵ فرمانده جنگ بود، روایت دیگری از این عملیات ارائه کرده است.

ایران در عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ تلفات زیادی داد. این عملیات از پیش لو رفته بود اما کربلای ۵ شکست ایران را در عملیات قبلی کاملا جبران کرد. پیکر ۱۷۵ شهید غواص این عملیات که با دستان بسته به شهادت رسیده بودند، در سال ۹۴ وارد کشور شد و با همراهی مردم در زادگاهشان به خاک سپرده شد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
1
6
منم میخام بنیاد برف درست کنم.
مردم ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
3
تاریخ رانمی شود تحریف کرد
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
4
آقای محسن رضایی و همه رزمندگان اسلام از افتخارات ما هستندجنگ هم شکست دارد و هم پیروزی ، اما کسانی که 6 سال با وعده بهبود اقتصادی هم جلوی پیشرفت کشور رو گرفتن وهم وضعیت معیشت مردم رو سخت تر کردند چگونه به خودشان اجازه می دن راجع مفاخر ایران اظهار نظر کنن؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
2
وقتی رضایی در راس عملیاتها و سپاه بوده پس حرفهاش هم عین تاریخ و واقعیته
رزمنده
|
United States
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
0
0
سلام من بعنوان یک پاسدارتحصیل کرده جنگ براین باورم که محسن رضایی ازجمله چهره های مخلص و متدین وبی ادعای کشوراست محسن رضایی علیرغم امکانات ناچیزآنروزجنگ رابه خوبی فرماندهی کردمحسن رضایی جوانانی مثل همت.باکری.زین الدین و...شناسایی و معرفی کرد که دیگرروزگاربه خودنخواهددیدبلاخره جنگی که سالهاست پایان یافته و امروزه داخل سیاست شده و هرکس میخواهدنبش قبرکندتاچیز ی عایدش شود.خدانکرده اگر روزی جنگی اتفاق بیفتدبهترین گزینه برای فرماندهی همان محسن رضایی است تاشایددوباره ازاین فرصت استفاده شودتاجوانان دیگری رابه جامعه معرفی کنددرودبررزمندگان اسلام زنده بادبرادرمحسن.خواهشم اینه که لطفاجنگ راسیاسیش نکنید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: