تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهریه این دانشگاه بسته به مکان آن (در شهرهای مختلف) از ۱۰ تا ۱۵ درصد و در برخی از رشته ها نیز تا ۲۲ درصد افزایش خواهد داشت.
شهریه دانشگاه آزاد تا ۲۲ درصد افزایش می‌یابد
رویداد۲۴ محمد مهدی طهرانچی شنبه شب در حاشیه نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در رودهن شهرستان دماوند به خبرنگاران افزود: با توجه به میزان تورم و افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها نیاز است که نیاز‌ها از طریق افزایش شهریه‌ها جبران شود.

این مقام مسئول توضیح داد: با توجه به سطوح مختلف دانشگاه‌ها سعی شده با یک طرح چهار مرحله‌ای در دانشگاه‌های مختلف این افزایش اجرا شود که نتایج قطعی بعد از تصمیم استان‌ها نسبت به نوع رشته و محل دانشگاه صادر می‌شود و متوسط پیشنهادی افزایش شهریه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است و در برخی از رشته‌ها نیز از ۱۵ تا ۲۲ درصد افزایش خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص تسهیل در پرداخت شهریه ثابت دانشجویان انصرافی و دانشجویانی که تحصیل آنان متوقف شده، افزود: یک فرصت طلایی برای دانشجویان دارای وقفه تحصیلی با میزان بدهی بالا در نظر گرفته شده است و این افراد می‌توانند تا شهریورماه به تحصیل خود باز گردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در خصوص نشست شورای دانشگاه آزاد استان تهران نیز تصریح کرد: موضوعات کاری دانشگاه آزاد، برنامه‌های آینده دانشگاه در این منطقه، تکمیل بیمارستان دانشگاه واحد رودهن و راه اندازی رشته پزشکی در این واحد از جمله موضوعات مطرح شده بود.

وی با بیان اینکه توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در شهر دماوند و نیز رودهن مرحله نخست خود را پشت سر گذاشته اظهارداشت: تکمیل بیمارستان یکی از مطالبات به شمار می‌رود، چرخه فعالیت این مرکز را تقویت می‌کند و تحقق آن منوط به همت مسئولان محلی، خیرین و دانشگاه آزاد به صورت توامان است.

طهرانچی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه هزینه‌ای به منظور پرداخت در ساخت و تکمیل بیمارستان ندارد، اضافه کرد: ساخت بیمارستان رودهن نیازمند همت مسئولان و خیران است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: رویکرد جدید دانشگاه آزاد تحول و حرکت به سمت بسترسازی اشتغال دانش بنیان است.

تلاش برای تقویت بهداشت و درمان دماوند

مجید صفری فرماندار دماوند نیز در این نشست گفت: سیاست ما حرکت به سمت سرمایه گذاری در علوم دانشگاهی است و این شهرستان استعداد و قابلیت قطب آموزشی و در کنار آن تقویت حوزه بهداشت و درمان را دارد.

وی با اشاره به احداث بیمارستان بخش رودهن خاطرنشان کرد: احداث این مرکز درمانی یکی از مطالبات بحق مردم منطقه است که با وجود جلسات و نشست‌های متعدد همچنان به نتیجه نرسیده و شاید عزم لازم وجود نداشته، اما امروز همت و تلاش برای تحقق این امر فراهم است.

همچنین حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند نیز با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در تحقق شعار سال جدید به عنوان سال رونق تولید اظهارداشت: با مشارکت دانشگاه‌ها می‌توان در بخش صنعت و تجارت با هدف اشتغال و تقویت زیرساخت‌ها بخش تولید کشور را خودکفاتر از امروز کرد.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در قالب دو بخش مرکزی و رودهن در ۴۵ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: