تاریخ انتشار: ۱۹:۱۷ - ۰۷ تير ۱۳۹۸
منابع اسرائیلی مدعی شدند، با حماس برای برقراری آرامش و تحقق آتش‌بس در غزه به توافق رسیده‌اند. روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع اسرائیلی نوشت، توافق آتش‌بس حاصل شده شامل گسترش مساحت ماهیگیری در ساحل غزه تا ۱۵ مایل مقابل توقف تیراندازی از غزه به سمت اسرائیل است. منابع افزودند، این توافق به واسطه مصر و سازمان ملل حاصل شده است.

 رویداد۲۴ منابع رژیم صهیونیستی مدعی شدند، با حماس برای برقراری آرامش و تحقق آتش‌بس در غزه به توافق رسیده‌اند.

 روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از منابع رژیم صهیونیستی نوشت، توافق آتش‌بس حاصل شده شامل گسترش مساحت ماهیگیری در ساحل غزه تا ۱۵ مایل مقابل توقف تیراندازی از غزه به سمت اسرائیل است.

منابع افزودند، این توافق به واسطه مصر و سازمان ملل حاصل شده است.

منابع فلسطینی پیشتر گفته بودند، مقامات اسرائیلی روز جمعه اجازه مجدد انتقال سوخت صنعتی به نیروگاه برق غزه و افزایش مساحت ماهیگیری در سواحل دریای غزه را داده‌اند.

رئیس صنف ماهیگیران در غزه گفت: به ما گفته شده مساحت ماهیگیری از صبح امروز جمعه تا ۱۵ مایل افزایش یافته است.

در این راستا منابع فلسطینی تاکید کردند، وارد کردن سوخت صنعتی از اسرائیل از طریق گذرگاه کرم ابوسالم برای راه اندازی تنها نیروگاه برق غزه از سرگرفته شده است.

به گفته منابع، این مقدمات بعد از تماس‌هایی است که میانجی‌گرانی از قطر و مصر و سازمان ملل برای تقویت توافقات آتش‌بس بین گروه‌های فلسطینی و اسرائیل انجام داده‌اند.

رژیم صهیونیستی سه‌شنبه از توقف سوخت رسانی برای فعالیت نیروگاه برق در واکنش به شلیک بالون‌های آتش‌زا از غزه به سمت اراضی اشغالی خبر داد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: