راهکار‌‌هایی ساده برای بهبود روابط زناشویی | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۷ - ۲۶ تير ۱۳۹۸
همه ما در زندگی خود، به‌دنبال روابط زناشویی بی‌عیب و نقص هستیم. هرگز بحث نکنیم و با وجود تضاد و تفاوت‌ها، در کنار هم با شادی و لذت زندگی کنیم.

راهکار‌‌هایی ساده برای بهبود روابط زناشویی

رویداد۲۴ در حقیقت می‌خواهیم که نمایشی ثابت از عشق، احترام و حمایت از یکدیگر را به دنیا نشان دهیم.

البته زندگی بدون فراز و نشیب افسانه‌ای دست‌نیافتنی است و مشکلات در حقیقت نمک و مزه روابط هستند. اما چه می‌شود که گاهی چند سال بعد از ازدواج، زوجین فکر می‌کنند که یکدیگر را همانند روزهای اول دوست ندارند یا مشکلات میان آن‌ها فاصله انداخته است.

در این مقاله سعی بر این است تا تکنیک‌هایی ساده‌ به زوج‌هایی ارائه شود که امید دارند تا صمیمیتشان را افزایش دهند، ارتباط خود را بهتر کنند و به شیوه‌ای سالم و موثر بر چالش‌ها غلبه کنند.

خواندن این مطلب به تمام زوج‌هایی که در حال گذراندن دوره‌ای سخت در رابطه‌شان هستند، زوج‌هایی که می‌خواهند ارتباط‌شان را بهبود ببخشند و هرکسی که در فکر وارد شدن به یک رابطه است توصیه می‌شود.

گام اول: آماده شدن برای تغییر یک رابطه

رابطه زناشویی موفق سرچشمه و اساس یک زندگی سالم فردی و اجتماعی است و نه فقط زوجین بلکه فرزندان خانواده نیز از امنیت و سلامت روانی برخوردار می گردند و حالاتی نظیر امنیت و آرامش و دوستی و صمیمیت متقابل و امیدواری به زندگی و شعف در آن‌ها به وجود می آید.

اما شاید اخیرا با تنش هایی در رابطه تان مواجه شده باشید که شما را به فکر بهبود روابط عاطفی تان انداخته است. در ابتدا شما باید به موقعیت فردی خود نگاهی بیاندازید و تصمیم بگیرید که دقیقا چه چیزی را می‌خواهید بهبود ببخشید. هوشیار باشید و با منطق و انصاف رابطه‌تان را نظاره کنید. خوبی‌های رابطه‌تان را می دانید؟ بدی‌هایش را چه؟ اگر این‌ها را ندانید، پس چطور می‌توانید رابطه‌تان را بهبود ببخشید؟ یک لیست از مزایا و یک لیست از معایب رابطه‌تان تهیه کنید.

گام دوم: تقویت رابطه

برای تقویت و بهبود روابط‌تان، نیاز است که آن را در اولویت قرار دهید. باید به دنبال سرگرمی‌های مشترک باشید و بدانید که چگونه می‌توانید با هرچه بیشتر با هم بودن و اطمینان از این‌که به کارهایی می‌پردازید که هر دو از آن‌ها لذت می‌برید، چیزهای خوب بیشتری خلق کنید. لازم است برای خلوت دو‌تایی‌تان وقت بگذارید. سعی کنید خاطرات روزهای اول ازدواج یا آشنایی‌تان را مرور کنید و به همسرتان یادآوری کنید هنوز دوستش می دارید.

گام سوم: بهبود ارتباط و حل اختلافات

اختلاف عقاید و سلایق در زوجین امری اجتاب ناپذیر است و حل این اختلافات مسئله‌ای بسیار مهم است. برای این کار شما نیازمند آموزش مهارت‌های ارتباطی و جراتمندی هستید.

نحوه‌ گوش کردن، نحوه شنیده شدن، نحوه قهر کردن بدون اینکه رابطه دچار آسیب شود و نحوه رهایی از بحث و جدل‌های وحشتناک و مداومی که زوج‌های بی‌شماری درگیرشان می‌شوند، همگی مهارت‌هایی هستند که شما باید یاد بگیرید.

گام چهارم: پشت سر گذاشتن مشکلات و مسائل رابطه

گرداندن خانه، مدیریت پول و سروکله زدن با بچه‌ها، حسادت، خشم، افسردگی و گذر از تغییرات بزرگی مانند بچه‌دار شدن، عوض‌کردن خانه، بیکارشدن، بازنشستگی و… ، مشکلات و مسائلی هستند که رابطه‌ی شما را پیچیده‌ و حساس‌ می‌کنند.

در این مرحله مدیریت اضطراب و پرخاشگری بسیار اهمیت دارد. افکار منفی را رها کنید. از شریک زندگی خود درباره‌ی کوچکترین مسائل و مشکلات همکاری و هم‌فکری بگیرید و نخواهید که به تنهایی، سکان کشتی در دست شما باشد و یک تنه پیروز میدان شوید. رابطه زناشویی مسابقه نیست!

گام پنجم: مطالعه، مشاوره و آموزش

بهبود و تقویت روابط، با خواندن چند مقاله کوتاه و یا توصیه افراد نا‌آگاه در این زمینه، میسر نمی‌شود. راه‌حل‌های ساده و کلی شاید برای مدت کوتاهی به شما کمک کند اما در بلند مدت، شما نیازمند ابزارهایی برای تحلیل و درک موقعیت خود و همسرتان هستید.

پائولا هال نویسنده‌ی کتاب صوتی «بهبود روابط زناشویی به زبان آدمیزاد»، روان‌درمان‌گری برجسته در زمینه روابط جنسی و زناشویی است که تا به حال با صدها فرد و زوج که در رابطه‌های خود دچار مشکلاتی بوده‌اند، کار کرده است. کتاب او مرجعی است، شامل نکات، پیشنهادات، توصیه‌ها و راهکارهای بی‌شماری که به کار زوج‌های بسیاری در موقعیت‌های مشابه آمده است.

اگر زندگی پرمشغله و سریع امروزی باعث شده‌است تا وقت خالی برای کتاب خواندن نداشته باشید. نوار راه حلی است برای زندگی شلوغ امروزی! بزرگترین مرجع کتاب‌‌های صوتی که شما می‌توانید بهترین کتاب‌های صوتی را در زمینه‌های مختلف تهیه کنید و همیشه و هر جا، با گوش دادن به کتاب‌های صوتی، یاد بگیرید، شگفت زده شوید و از وقت خود بهترین استفاده را ببرید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: