تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

۱۰ عضو بدن که درست شسته نمی‌شوند

وقتی به حمام می‌رویم جا‌هایی از بدن هستند که به روش صحیحی شسته نمی‌شوند مثل ناف و پشت گوش، شستن اعضای بدن روش‌ها و ترفند‌های خود را می‌طلبد.

 رویداد۲۴ مالیدن صابون به طور اتفاقی روی بدن کافی نیست، قسمت‌هایی هستند که باید به طور منظم به آن‌ها کمک کنید تا تمیز، تازه و عاری از باکتری مضر باشند، اما شما به خوبی آن را انجام نمیدهید؛ بله درست متوجه شده اید در این بخش از سلامت نمناک به شستن صحیح بدن خواهیم پرداخت. شستن صحیح بدن

لطفا این بخش از اعضای بدنتان را با دقت بیشتری بشویید

پوست سر:
حتما، مو‌های خود را می‌شویید، اما چقدر به پوست سر توجه می‌کنید؟ شستن مو روزانه لازم نیست، برای جلوگیری از تجمع سلول‌های مرده پوست، پوست سر را روزانه با آب گرم ماساژ دهید، بلکه کمک می‌کند سلول‌های مرده را که می‌تواند منجر به شوره سر و خارش پوست، قرمزی و پوسته پوسته شدن بدن شود، از بین ببرید.

کمر:
اگر چه کمر در حمام، خیس می‌شود، اما به خودی خود پاک نمی‌شود با یک اسفنج حمام، لیف، یا کیسه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های پوست، بافت‌های نرم را شستشو دهید.

 

زیر ناخن‌ها:‌
می‌دانید که با شست وشو بعد از این که از دستشویی، عطسه، لمس گوشت خام و ... استفاده می‌کنید، فقط نیمی از کار را انجام می‌دهید. پنبه را با آب گرم و کف صابون خیس کنید و آن را زیر ناخن هایتان بکشید تا باکتری‌ها به آرامی پاک شوند. نگه داشتن ناخن‌های کوتاه می‌توانند به جلوگیری از رشد باکتری‌ها کمک کنند.

 

پشت گوش:
پشت گوش ناحیه گرم و پر از غدد چربی است که چربی ترشح می‌کند و اگر روزانه تمیز نشود ممکن است شروع به تولید بوی نا مناسب کند.

 

کف و کنارپا:
بسیاری از مردم فکر می‌کنند که پا‌ها در حمام تنها با صابون و آب تمیز می‌شود، اما این طور نیست. مهم است که از سنگ پا استفاده کنید اگر به شدت عرق می‌کنید، یا دمپایی می‌پوشید. هر روز بین انگشتان خود را با صابون ملایم بشویید و خشک کنید تا مبتلا به قارچ پا نشویید.

 

ناف:
ناف گرم است و شکاف، برآمدگی دارد و باعث می‌شود که مکان خوبی برای پنهان شدن باکتری‌ها باشند. " روزانه ناف را با پنبه آغشته به آب و صابون، الکل تمیز کنید. اگر ناف سوراخ شده باشد، برای جلوگیری از عفونت شستشوی مرتب آن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

زبان:
اغلب مردم هنگام صحبت در مورد بهداشت دهان به دندان‌ها فکر می‌کنند و توجه کافی به زبان ندارند و فکر می‌کنند با استفاده از دهانشویه به اندازه کافی تمیز می‌شوند. اگر زبان به طور منظم تمیز نشود، باکتری‌ها روی آن تجمع و موجب بوی بد دهان و خرابی دندان‌ها می‌شوند زبان خود را با مسواک تمیز کنید.

 

پشت گردن:
پشت گردن گرم است و اغلب می‌تواند مرطوب باشد، به خصوص اگر مو‌های بلند داشته باشید و یا به طور مرتب ورزش کنید، باعث جذب باکتری‌ها می‌شود. آن را روزانه با صابون ملایم و یک اسفنج حمام گرم و مرطوب حمام تمیز کنید.

 

کشاله ران:
این ناحیه معمولا گرم است و تا می‌خورد بنابراین احتمال رشد باکتری زیاد می‌شود و بوی نا مطبوعی ایجاد می‌کند از صابون مخصوص اندام تناسلی استفاده کنید، چون این ناحیه حساس است. شست و شوی این ناحیه روزی یکبار با لیف و صابون کافی است، اما اگر ورزش می‌کنید بهتر است دوش بگیرید.

 

آرنج:
اغلب در زندگی روزمره آرنج را روی سطوح کثیف قرار می‌دهید مثل، میز، میز‌های رستوران بدون آنکه متوجه شوید می‌توانند به عنوان پورتال‌های ورودی باکتری عمل کنند و منجر به عفونت‌های پوستی شوند. این قسمت‌ها را روزانه با آب و صابون بشویید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: