تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

رئون پاکت؛ خنک‌کننده جیبی سونی

سونی با معرفی رئون پاکت مشکل روز‌های گرم تابستان را با خنک‌کننده‌ای همراه حل کرده است.
رئون پاکت؛ خنک‌کننده جیبی سونی
رویداد۲۴ این روز‌ها گرم‌ترین روز‌های سال است و در جابه‌جایی‌های روزمره، همواره سعی می‌کنیم در مکان‌هایی باشیم که خنک‌کننده‌ی مناسب دارند و تا حد ممکن درمعرض هوای آزاد و گرم قرار نگیریم. باوجوداین، مشکل زمانی پیش می‌آید که مجبور می‌شویم مدت طولانی را زیر آفتاب یا در محیط بسیار گرم بمانیم. سونی راه‌حلی برای این مشکل معرفی کرده است: خنک‌کننده/گرم کننده‌ی همراه که قرار است ازطریق سرمایه‌گذاری خریداران تولید و تحویل داده شود. این وسیله که در دسته‌ی پوشیدنی‌ها قرار می‌گیرد، به شما کمک می‌کند دمایی را تنظیم کنید که قرار است بدنتان تحمل کند.
 


این دستگاه همراه که رئون پاکت (Reon Pocket) نام دارد و با بلوتوث به گوشی متصل می‌شود، به‌اندازه‌ی کیف‌پول کوچک است و ازطریق اثر ترموالکتریک (ترموالکتریک خنک‌کننده یا پلتیر) کار می‌کند. شما باید ابتدا تی‌شرت مخصوص آن را بپوشید و سپس، دستگاه را در جیبی قرار دهید که روی آن و در پشت گردن تعبیه شده است. سپس، با استفاده از اپلیکیشن مربوط به دستگاه که در روی گوشی هوشمندتان نصب کرده‌اید، می‌توانید دستگاه را کنترل کنید و دمای آن را به‌صورت آنی کم یا زیاد کنید. سونی گفته است این دستگاه را می‌توان هم در روز‌های گرم تابستان و هم در روز‌های سرد زمستان استفاده کرد.

رئون پاکت؛ خنک‌کننده جیبی سونی
دستگاه‌هایی که در آن‌ها از اثر پلتیر (Peltier) استفاده می‌شود، دستگاه‌هایی هستند که دو صفحه‌ی مشخص در دو سو دارند و وقتی جریانی مستقیم از وسط دستگاه عبور می‌کند، گرما را از یک طرف آن به طرف دیگر منتقل می‌کند؛ به‌طوری‌که یک سمت آن خنک و سمت دیگر داغ می‌شود. سمت گرم‌تر دستگاه به حمام گرمایی متصل است که در دمای محیط قرار دارد و سمت خنک آن پایین‌تر از دمای اتاق قرار دارد.

رئون پاکت؛ خنک‌کننده جیبی سونی
در وب‌سایت سونی گفته شده است صد‌ها شبیه‌سازی برای این دستگاه انجام شده و براساس نتایج، در روز‌های گرم رئون پاکت می‌تواند دمای بدن شما را تا ۱۳ درجه‌ی سانتی‌گراد خنک کند. همچنین، انتظار می‌رود در روز‌های سرد زمستان بتواند دمای بدن شما را تا ۸ درجه افزایش دهد.

باتری این دستگاه یکی از بخش‌های جالب آن است. دستگاه برای شارژ از اتصال USB-C بهره می‌برد و با دو ساعت شارژ باتری، تا ۲۴ ساعت بی‌نیاز از شارژ مجدد خواهید بود. این دستگاه بسیار کوچک است و وزنی حدود ۸۵ گرم دارد؛ درنتیجه، با اینکه باید برای استفاده از آن تی‌شرت مخصوص را بپوشید، جلب توجه نخواهد کرد. البته، این دستگاه در دو نسخه‌ی عادی و سبک (Lite) به بازار عرضه خواهد شد. نسخه‌ی سبک آن وزن کمتری دارد؛ اما فقط به‌صورت دستی (ازطریق گوشی هوشمند) تنظیم‌شدنی است؛ در‌حالی‌که نسخه‌ی عادی آن علاوه‌براینکه امکان تنظیم دستی ازطریق گوشی هوشمند را دارد، در به‌روزرسانی‌های بعدی، حالت خودکار هم خواهد داشت. همچنین، در این نسخه می‌توانید حالت‌هایی را با عنوان «حالت من» (My Mode) تعریف کنید و حجم هوا را هم تغییر دهید.

رئون پاکت؛ خنک‌کننده جیبی سونی
از یکشنبه هفته گذشته، کمپین تخصیص بودجه ازطریق خریداران برای رئون پاکت آغاز شده و براساس آمار سایت سونی، تابه‌امروز به سقف میزان بودجه تعیین‌شده رسیده و حتی از آن فراتر رفته است. متأسفانه در‌حال‌حاضر، رئون پاکت فقط در ژاپن پیش فروش می‌شود و قیمت آن از ۱۱۷ دلار تا ۱۷۵ دلار متغیر است. قیمت این دستگاه به نسخه‌ای که خریداری می‌کنید و تعداد تی‌شرتی که همراه آن درخواست می‌کنید، بستگی دارد. براساس گفته‌ی سایت سونی، حالا که بودجه‌ی لازم تأمین شده است، خریداران در مارس ۲۰۲۰ خنک‌کننده/گرم‌کننده‌ی همراه خود را تحویل خواهند گرفت. هرچند زمان تحویل در مارس به این معنا است که تابستان داغ امسال بدون حضور این وسیله‌ی جالب سپری خواهد شد.
منبع: زومیت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: