تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

هدایت الله خادمی: احیای کارت سوخت از قاچاق آن جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ضرورت دارد در کنار کارت سوخت سامانه هوشمند سوخت هم راه اندازی شود گفت: کارت سوخت مزایای زیادی دارد و علاوه بر اینکه فروش سوخت به صورت شفاف انجام می‌شود و جایگاه داران را موظف می‌کند اعلام کنند سوخت را به کجا فروخته اند، از قاچاق آن هم جلوگیری می‌شود.
هدایت الله خادمی: احیای کارت سوخت از قاچاق آن جلوگیری می‌کند
رویداد۲۴ هدایت الله خادمی با اشاره به اجرای طرح استفاده از کارت سوخت اظهار کرد: یک بار با کارت سوخت و سامانه هوشمند توانستیم اقدامات خوبی انجام دهیم که تا حدودی باعث شفاف سازی و کاهش میزان مصرف شد و کشور را از بحران سوخت نجات داد.

او در ادامه افزود: عده‌ای نظرشان این بود که کارت سوخت فساد می‌آورد و به دنبال حذف آن بودند. دولت فعلی لایحه‌ای به مجلس فرستاد تا ارایه کارت سوخت متوقف شود، اما مجلس با آن مخالفت کرد و افرادی که معتقد بودند کارت سوخت فساد آور است و به دنبال حذف آن بودند الان با دستپاچگی به دنبال انتشار دوباره‌ی آن هستند.

خادمی در رابطه با مزایای اجرای کارت سوخت گفت: کارت سوخت مزایای زیادی دارد و علاوه بر اینکه فروش سوخت به صورت شفاف انجام می‌شود و جایگاه داران را موظف می‌کند اعلام کنند سوخت را به کجا فروخته اند، از قاچاق آن هم جلوگیری می‌شود. اما شرط انجامش این است که سامانه هوشمند هم راه اندازی شود. سامانه هوشمند مربوط به سال‌ها قبل بود و نیاز است به روز رسانی شود.
 
در کنار احیای کارت سوخت سامانه هوشمند سوخت هم باید به روز رسانی شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: سامانه هوشمند سوخت تجربه موفقی در حوزه مدیریت نفت و انرژی است و از جمله مزایای راه اندازی این سامانه علاوه بر کنترل مصرف بنزین و گازوئیل، شفاف سازی در نظام توزیع سوخت، کاهش واردات بنزین و به حداقل رساندن قاچاق سوخت است.
سامانه هوشمند سوخت تجربه موفقی در حوزه مدیریت نفت و انرژی است
 
سامانه هوشمند سوخت تجربه موفقی در حوزه مدیریت نفت و انرژی است
 
خادمی در رابطه با ضرورت مقابله با قاچاق سوخت گفت: سازمان‌ها و نهاد‌های مربوط به حوزه سوخت چطور متوجه قاچاق آن نمی‌شوند؟ وقتی می‌دانید میزان سوخت در جایگاه و یا در مسیری کاهش پیدا می‌کند چرا پیگیری نمی‌کنید؟ متاسفانه فساد در کشور سازمان یافته است و معمولا بخشی از قاچاقچیان سوخت توسط افرادی در نهاد‌های مختلف کشور حمایت می‌شوند.

سازمان‌ها و نهاد‌های مربوط به حوزه سوخت چطور متوجه قاچاق آن نمی‌شوند؟

او در پایان خاطرنشان کرد: مجلس نظارت موثری در این خصوص ندارد. بخشی از نمایندگان هم با لیست دولت به مجلس می‌آیند و وکیل الدوله می‌شوند و فقط تعریف و تمجید از دولت را در دستور کار خود دارند.
 
منبع: شفقنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: