تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۸
داورزنی:

لیگ برتر فوتبال تا ۲۳ مرداد آغاز می‌شود

معاون وزیر ورزش و جوانان از آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال تا روز ۲۳ مرداد خبر داد.
لیگ برتر فوتبال تا ۲۳ مرداد آغاز می‌شود
رویداد۲۴ محمدرضا داورزنی در رابطه با تاریخ قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال گفت: با توجه به اقدامات وزارت ورزش طی امروز و فردا قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال اعلام می‌شود.

وی افزود: فدراسیون فوتبال قرعه کشی مسابقات لیگ برتر را ظرف امروز و فردا اعلام می‌کند و مسابقات هم در نهایت بیستم تا بیست و سوم مرداد آغاز می‌شود.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه ورزشگاه آزادی تهران ۹۹ درصد برای برگزاری مسابقات آماده شده است خاطرنشان کرد: ورزشگاه‌های یادگار امام تبریز، نقش جهان و فولاد شهر اصفهان، فولاد اهواز و آبادان هم آماده شده‌اند.

داروزنی افزود: دغدغه ما ورزشگاه‌های قائم شهر و مسجد سلیمان بود که نصب صندلی، تکمیل ورودی‌ها و رختکن ورزشگاه قائم شهر با پیگیری‌های استاندار به پایان رسیده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه فدراسیون فوتبال برای برگزاری مسابقات، نصب صندلی، فروش الکترونیکی بلیت، نصب دوربین‌های امنیتی و گیت‌های ورودی را ملزم کرده است گفت: به جز گیت‌های ورودی مابقی کار‌ها در این ورزشگاه‌ها انجام شده است.

داورزنی تاکید کرد: دو استادیوم جم بوشهر و مسجد سلیمان هنوز مشکلشان حل نشده است که در صورت آماده نشدن، مسابقات آن‌ها در مرکز استان برگزار خواهد شد.
وی پرداخت پاداش قهرمانان تا پایان گفت: پاداش قهرمان مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جارکارتا پرداخت شده و پاداش سایر مسابقات جهانی هنوز به آنان داده نشده است. پاداش سایر رشته‌ها مسابقات آسیایی و قهرمانی جهان را هم امیدواریم تا پایان سال پرداخت خواهیم کرد.

داورزنی با بیان اینکه تکمیل سالن‌های ۶ هزار نفری در اولویت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در اولویت است، گفت: تکمیل سالن‌های ۶ هزار نفری هم در اولویت تکمیل قرار دارند. این سالن‌ها مانند سالن‌های ۶ هزار نفری ارومیه و اردبیل می‌توانند میزبان مسابقات جهانی باشند. همواره ۳ تا ۴ هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که با توجه به محدودیت‌ها و بر اساس اولویت آن‌ها را به بهره برداری خواهیم رساند. راهکار دیگر فدراسیون برای افتتاح طرح‌های نمیه تمام استفاده از ظرفیت مردمی و مشارکت بخش خصوصی طبق ماده ۲۷ است. امسال بیش از ۷۰۰ طرح ورزشی در کشور افتتاح شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تجهیز سالن و مجموعه‌های ورزشی وظیفه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است گفت: تجهیز وظیفه شرکت توسعه اماکن ورزشی نیست. این شرکت به صورت عمومی فقط زیرساخت‌های ورزشی را فراهم می‌کند و تجهیز آن‌ها وظیفه فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: