تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
تخت روانچی:

تحریم‌ها نمی‌توانند زبان گویای ظریف را خاموش کنند/ دولت آمریکا باز هم به بیراهه رفته است

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تحریم وزیر امور خارجه را نشانه‌ای از عدم صداقت آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران دانست و گفت تحریم‌ها نمی‌توانند زبان گویا و مستدل ظریف را خاموش کنند.
تحریم‌ها نمی‌توانند زبان گویای ظریف را خاموش کنند/ دولت آمریکا باز هم به بیراهه رفته است
رویداد۲۴ مجید تخت روانچی صبح جمعه افزود: تحریم رئیس دستگاه و فرمانده دیپلماسی ایران مهمترین دلیل بر عدم صداقت مقامات آمریکایی برای مذاکره با ایران است.

خزانه داری آمریکا به اتاق جنگ اقتصادی کاخ سفید علیه مردم ایران تبدیل شده است، عصر چهارشنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

در بیانیه اوفک دلیل این اقدام، تبعیت ظریف از دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عنوان شده است.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا هم در این باره اظهار کرد ظریف سخنگوی اصلی ایران در سراسر جهان است.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد درباره تاثیر تحریم‌های جدید بر فعالیت‌های وزیر امور خارجه اظهار کرد: همانگونه که محدودیت‌های دو هفته قبل علیه دکتر ظریف تاثیری بر فعالیت‌های روشنگرانه ایشان در سفر به نیویورک نگذاشت، تحریم‌های اخیر نیز نخواهد توانست فعالیت‌های ایشان را تحت تاثیر قرار دهد و زبان گویا، منطقی و مستدل ایشان را خاموش کند.

تخت روانچی با اشاره به درخواست‌های متعدد رسانه‌های اصلی خارجی برای مصاحبه با ظریف از طریق وسایل ارتباط راه دور یا با سفر به ایران یا در کشور‌های ثالث طی دیروز و امروز، اظهار کرد: این درخواست‌ها نشان می‌دهد دولت آمریکا باز هم به بیراهه رفته است.

گفتگو‌های رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با رسانه‌های خارجی به ویژه در سفر به نیویورک که برای شرکت در نشست‌های سازمان ملل متحد انجام می‌شود، خشم مقامات آمریکایی به ویژه مایک پمپئو و "تیم ب" را برانگیخت به گونه‌ای که وزیر خارجه آمریکا، محدودیت‌های ترددی برای ظریف اعمال کرد.

با وجود این محدودیت ها، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به درخواست‌های چندین رسانه آمریکایی پاسخ مثبت داد و با زبان منطق و استدلال، ادعا‌های دروغین مقامات کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و همچنین سعودی‌ها را برملا ساخت.

ترامپ روز دوشنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت به یاد آورید ایرانی‌ها در هیچ جنگی پیروز و در هیچ مذاکره‌ای بازنده نشده اند.

این اظهارات به خوبی نشان می‌دهد کاخ سفید در برابر ابتکارات مذاکراتی جمهوری اسلامی ایران به ستوه آمده و نتوانسته است ائتلافی را که در ۲ سال گذشته به دنبال آن هستند، ایجاد کنند.

"تیم ب" که مصاحبه‌های جان بولتون در روز پنج شنبه گویای ذوق زدگی آن‌ها است، تصور می‌کنند با تحریم ظریف می‌توانند قدرت مذاکراتی ایران را تضعیف کنند و به توافقی جدید دست یابند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: