تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

هوش مصنوعی پیام‌های واتس اپ را اسکن می‌کند

فیس بوک قصد دارد با کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی که در دستگاه‌های کاربران نصب می‌شود، محتوای پیام‌های آنان را قبل از ارسال و رمزگذاری، اسکن کند و از انتشار مطالب خلاف قوانین اجتناب کند.

رویداد۲۴ فیس بوک تصمیم دارد با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی که در دستگاه‌های کاربران نصب می‌شود، محتوای سرویس واتس آپ را اسکن و کنترل کند.

در صورت اجرای این اقدام، اپلیکیشن واتس آپ به طور خودکار قبل از رمزگذاری و ارسال پیام ها، آن را اسکن می‌کند. کارشناسان هشدار داده اند چنین تنظیماتی نیازمند آن است که واتس آپ پیام‌های ممنوعه را به توسعه دهندگان منتقل کند تا به این ترتیب آموزش هوش مصنوعی را ارتقا دهد.

به این ترتیب فیس بوک با کنترل محتوای پیام قبل از رمزگذاری و ارسال، به کاربران اجازه نمی‌دهد مطالبی خلاف قوانین این پلتفرم اجتماعی را منتشر کنند.

علاوه بر آن نگرانی‌هایی وجود دارد که این اقدام سبب می‌شود دولت‌ها در نهایت با اجبار شبکه‌های اجتماعی را وادار به جاسوسی از پیام‌های کاربران کنند.

فیس بوک در کنفرانس توسعه دهندگان خود که در می ۲۰۱۹ برگزار شد برنامه خود را برای انتقال فرایند کنترل محتوا از مراکزی با کارمندان انسانی به سیستم‌های هوش مصنوعی در دستگاه‌های کاربران اعلام کرد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: