تاریخ انتشار: ۱۵:۵۶ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

وعده جهانگیری به بانوان مشتاق حضور در استادیوم‌ها/ نیروی انتظامی محل‌ مناسبی در ورزشگاه به بانوان اختصاص دهد

معاون اول رئیس جمهور برای بانوانی که به دنبال اجازه ورود به ورزشگاه‌ها هستند سورپرایز ویژه‌ای دارد.
وعده جهانگیری به بانوان مشتاق حضور در استادیوم‌ها/ نیروی انتظامی محل‌ مناسبی در ورزشگاه به بانوان اختصاص دهد
رویداد۲۴ ماجرای رفع ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات فوتبال یکی از سوژه‌های پر بحث چند سال اخیر فوتبال ما بوده است و هربار با نگرش خاصی به این موضوع ورود شده است و البته اقداماتی انجام شده که هیچکدام به نتیجه نرسیده‌اند.

در برخی مقاطع نفرات گزینش شده‌ای به ورزشگاه‌ها راه پیدا کردند تا از خطر محرومیت‌های احتمالی جلوگیری شود، ولی این مسائل کارگشا نبوده و نتیجه دنباله‌داری در بر نداشته است.

مطالبه عمومی جامعه از یک سو و فشار نهاد‌های بین‌المللی مرتبط با فوتبال از سوی دیگر باعث شده این ماجرا رفته رفته به یک معزل جدی تبدیل شود و در شرایط حال حاضر که به نظر می‌رسد فیفا جدی‌تر از همیشه این موضوع را پیگیری می‌کند، دستگاه‌های مختلفی درگیر این ماجرا شده و هریک به فراخور موضع خودشان در این مورد فعالیت می‌کنند.

فدراسیون فوتبال که متولی اصلی این ماجرا است همیشه حمایت لسانی خود را از رفع این مشکل عنوان کرده، ولی از سوی دیگر وزارت ورزش و جوانان معمولاً موضع متفاوتی در این باره داشته و نبود زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح را دلیل عدم امکان انجامش توصیف کرده است.

در این میان نگرانی‌هایی هم وجود دارد که حوادث بیشمار اخیر در ورزشگاه‌ها خصوصاً در لیگ هجدهم آن را تشدید کرده و این موضوع به قدری جدی است که نمی‌توان با ساده‌انگاری از کنارش عبور کرد و عدم پیش‌بینی حوادثی که می‌تواند در بستر حضور بانوان در استادیوم‌ها شکل بگیرد ممکن است حوادث فاجعه‌باری را رقم بزند و نهاد‌های مرتبط را خیلی زود به این نتیجه برساند که همان شیوه سابق و ممنوعیتی که سال‌ها وجود داشته تصمیم بهتری است.

با این وجود نمی‌توان دست روی دست گذاشت و برای رفع مشکلات موجود کاری نکرد و همه مسائل را به آینده‌ای نا معلوم موکول کرد چرا که خطر محرومیت بیش از هر زمان دیگری فوتبال ایران را تهدید می‌کند و درگیر شدن به چنین موضوعی خسارتش کمتر از حوادث احتمالی نیست.

این موضوع به قدری جدی شده که پای سران دولت را هم وسط کشیده و برای رفع و رجوع مشکلات آن آستین بالا زده‌اند.

دکتر جهانگیری درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و نظر فدراسیون جهانی فوتبال در این زمینه گفت: دولت دغدغه متدینین و علما را در نظر می‌گیرد و از وزارت کشور و وزارت ورزش و هم نیروی انتظامی خواسته ایم محل‌های مناسبی را به بانوان اختصاص دهند تا نگرانی متدینین در این زمینه برطرف شود و بانوان هم بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور در چند جلمه موضوعات مهمی را مطرح کرده و در موردش پاسخ داده است. اول عزم جدی دولت برای ایجاد سازوکار مناسب جهت فراهم شدن شرایط ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، ایجاد امنیت و جلوگیری از حوادثی که احتمال وقوعش وجود دارد با همکاری نیروی انتظامی و همچنین ایجاد سازوکار‌های مناسب برای رعایت موازین شرعی و عدم عبور از آن که اگر به خوبی به آن‌ها پرداخته شود رفع این مشکل به ظاهر بزرگ کار دشواری نخواهد بود.

باید دید مطالبه عمومی برای رفع این مشکل و همچنین خطر تعلیق فوتبال ایران از سوی فیفا در نهایت منجر به ایجاد تغییرات مفید و گسترده در این مورد خواهد بود یا نه.

 

 

 

 

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: