تاریخ انتشار: ۰۵:۴۸ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
یک نوزاد با ۲۴ انگشت در دست‌ها و پاهایش متولد شده است در ادامه مشاهده کنید.

رویداد۲۴  در جهان برخی نوزاد متولد می‌شوند که عجیب می‌باشند برخی تعداد پا‌ها و یادستانشان با نوزادان عادی متفاوت است برخی از آن‌ها دو سر دارند این بار نیزدر تایلند نوزادی متولد شده است که دست و پای این نوزاد به جای ۱۰ انگشت۱۲ انگشت دارد خانواده این نوزاد با شنیدن این خبر شگفت زده نشدند، زیرا کهمادر این نوزاد هم در هر دست و پا ۶ انگشت دارد و علت این عارضه انتقال ژننقص عضو از مادر به فرزند بوده است در ادامه تصاویری از تولد دختر بچه‌ای با ۲۴ انگشتدر تایلند را در نیک صالحی مشاهده کنید.

به نقل از دیلی استار، تولد دختر بچه‌ای با ۱۲ انگشت دست و پا، پزشکان بیمارستانی در نزدیکی بانکوک را شگفت زده کرد.

مادر ۲۳ ساله کودک که سانیسا نام دارد به دلیل وخامت حال، مجبور شددر کنار جاده منتهی به بیمارستان وضع حمل کند. با حضور تیم امداد، مادرو کودک به بیمارستان بانن بونگ در نزدیکی بانکوک –پایتخت تایلند—منتقلشدند. پزشکان پس از بررسی کودک متوجه شدند انگشتان دستو پای نوزاد به جای ۱۰ انگشت ۱۲ انگشت است.

با این حال، خانواده نوزاد دختر به هیچ عنوان از این موضوع شگفت زده نشدند. چراکه سانیسا و مادرش نیز در هر دست و پا ۶ انگشت داشته‌اند و نقصژن آن‌ها به نوزاد تازه متولد شده نیز انتقال یافته است.

به گفته پزشکان علت این عارضه انتقال ژن نقص عضو از مادر به فرزند بوده است.

عارضه چند انگشتی در میان نوزادان عاملی ژنتیکی است و از هر ۷۰۰ تولد درسراسر جهان یک نوزاد به آن مبتلا است. این عارضه با عمل جراحی پیش از دو سالگی قابل درمان است. /باشگاه خبرنگاران جوان
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
0
0
این که خبر فوق العاده ای نیست، از این موارد تو کشور خودمون از قدیم خیلی بوده و هست، چرا تیتر میزنید 24 تا، خوب بگید 6 انگشتی، تو همه خبراتون بیش از حد بزرگنمائی میکنید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: