تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸

مهاجرت بیمار سرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت منطقی نیست

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مهاجرت بیماران سرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت منطقی نیست، گفت: امکانات درمان بیماران سرطانی نباید تنها اختصاص به کلان شهر‌ها بویژه در پایتخت داشته باشد.
مهاجرت بیمار سرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت منطقی نیست
رویداد۲۴ علی بختیار درباره وضعیت حمایت از بیمار سرطانی درحوزه بهداشت و درمان،گفت: حمایت از درمان بیماران سرطانی و صعب‌العلاج در زمینه ارائه خدمات درمانی می‌بایست به طریق سراسری در دستورکار قرار بگیرد، اما متاسفانه هم اکنون بسیاری از مردم به بنده به عنوان نماینده مردم مراجعه می‌کنند و برای اقامت در تهران برای طی پروسه درمان کمک می‌خواهند بنابراین این وضعیت نشان می‌دهد که ما در ارائه خدمات درمانی به بیماران سرطانی با کاستی روبرو هستیم.

نماینده مردم گلپایگان وخوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه مکفی به حوزه سلامت، مهاجرت از روستا‌ها به شهر‌ها را برای طی دوره درمان در برخواهد داشت تصریح کرد: امکانات درمانی برای بیماران خاص و سرطانی نباید تنها به کلانشهر‌ها و پایتخت منحصر شود.

بختیار افزود: شکی نیست طی دوره درمان سرطان هزینه‌بر است بنابراین باید تدابیری در اولویت قراربگیرد که بیماران سرطانی دغدغه‌ای برای طی دوره درمانی از جمله جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی و عسکبرداری مکفی در حوزه پزشکی را نداشته باشند.

وی ادامه داد: درمان بیماری سرطان باید در اولویت حوزه بهداشت و درمان قرار بگیرد، زیرا دهک‌های کم درآمد جامعه متاسفانه با مشکلات اقتصادی کنونی کشور توان مکفی برای پرداخت هزینه‌های درمان سرطان را ندارند.


عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه مهاجرت بیمارسرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت برای طی پروسه درمان منطقی نیست یادآورشد: امکانات درمان بیماران سرطانی نباید تنها اختصاص به کلان شهر‌ها بویژه در پایتخت داشته باشد.
منبع: خانه ملت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: