تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
رییس کمیسیون تخصصی طلا و سکه افزایش قیمت انس جهانی را عامل افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه عنوان کرد.

تشریح دلیل افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

رویداد۲۴ محمدکشتی آرای درباره تحلیل وضعیت بازار و دلیل افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر، اظهار داشت: آرامش و ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار ارز، اتفاق خوبی است که موجب کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه نیز شده است.

وی افزود: اما از آنجایی که قیمت ها در بازار طلا و سکه متاثر از قیمت انس جهانی و بازار ارز داخلی است و در روز های اخیر به دلیل نوسانات بازار نفتی، جنگ تجاری آمریکا و چین شاهد افزایش قیمت بی سابقه اونس جهانی در ۶ سال اخیر بودیم، برخلاف روند کاهشی قیمت ارز، قیمت های طلا و سکه در بازار داخلی نیز افزایش یافت.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر، ادامه داد: انس جهانی ۱۵۳۰ دلار است که از سال ۲۰۱۳ تاکنون این رقم بی سابقه بوده و موجب شده تا کاهش قیمت ها در بازار ارز داخلی نیز بر بازار طلا و سکه بی تاثیر باشد و شاهد افزایش قیمت ها در این بازار باشیم.

کشتی آرای در واکنش به اینکه آیا اعیاد قربان و غدیر بر بازار و افزایش قیمت ها تاثیر داشته یا خیر؟ گفت: خیر، این روزها میل به خرید طلا و سکه در میان مردم کاهش یافته که این خود عاملی برای کاهش قیمت ها و حباب سکه است.

به گفته وی، در حال حاضر حباب سکه به ۹۰ هزار تومان رسیده که این خود نشان از کاهش تقاضا در این بازار دارد. رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر درباره قیمت ها در بازار امروز تهران، توضیح داد: در حال حاضر هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی در بازار تهران ۹۸۵ هزار تومان معامله می شود.

به گفته کشتی آرای، هر مثقال طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۱۳ هزار تومان و هر گرم طلا ۴۱۸ هزار تومان در بازار داد و ستد می‌شود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، سکه ، کشتی آرای
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
1
0
کشتی آرا خیلی بی انصافی خدا جوابت بده تا موجب فریب مردم نشوی بیا و رک بگو من قیمت دستوری اعلام می کنم نه واقعی لااقل پیش خدا شرمنده نباش بگو جرات حقیقت گفتن نداری
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: