تاریخ انتشار: ۲۲:۰۷ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

ادعای تل‌آویو درباره تولید موشک‌نقطه‌زن در لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه مدعی شد که حزب‌الله در نزدیکی بقاع لبنان تاسیسات تولید موشک‌های نقطه‌زن دارد.

ادعای تل‌آویو درباره تولید موشک‌نقطه‌زن در لبنان

رویداد 24، «آفیخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه مدعی شد که حزب‌الله لبنان تاسیسات تخصصی تولید موشک‌های نقطه‌زن در بقاع لبنان نزدیک شهرک النبی شیث ایجاد کرده است.

وی در پیام‌هایی در توئیتر نوشت که این تاسیسات در سال‌های اخیر به عنوان پایگاهی برای تولید جنگ‌افزارهایی به رهبری ایران و حزب‌الله تبدیل شده بود و اخیرا عملیاتی در این تاسیسات رصد شده که هدف آن استفاده از این تاسیسات به عنوان پایگاهی برای تولید و تبدیل موشک‌های نقطه‌زن است. در چارچوب این اقدامات، خط تولید تسلیحات نقطه‌زن در حال ایجاد بوده و ارسال تجهیزات خاص و حساس به این تاسیسات انجام می‌شود.

ادرعی در ادامه ادعاهای خود گفت: در مجتمعی که در شمال شهرک نبی شیث قرار دارد، تاسیسات متعددی برای تولید سرهای جنگی موشک وجود دارد که این موشک‌ها قادر هستند اهداف را با دقت 10 متر هدف قرار دهند. در راستای تولید این موشک‌ها، ایران اقدام به تامین تجهیزات خاص و آموزش‌های مورد نیاز برای تولید این موشک‌ها کرده و به صورت مداوم عملیات نظارت بر تولید را نیز انجام می‌دهد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعاهای خود را این‌گونه ادامه داد که این تاسیسات برای حزب الله از اهمیت بسیار زیادی برای پروژه تولید موشک‌های دقیق برخوردار است و به همین دلیل اعضای حزب‌الله طی روزهای اخیر از بیم هدف قرار گرفتن این تاسیسات، اقدام به تخلیه تجهیزات خاص و گران قیمت آن کرده و این تجهیزات را به اماکن غیرنظامی از جمله بیروت منتقل کرده‌اند.

«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان شب اول محرم در سخنرانی گفت که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌خواهد به بهانه هدفد قرار دادن کارخانه‌های تولید موشک نقطه‌زن، به لبنان حمله کند، این در حالی است که مقاومت هیچ کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن ندارد. ما اگر کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن می‌داشتیم، به صورت علنی اعلام و به آن افتخار هم می‌کردیم.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: موشک‌های کافی نقطه‌زن داریم، ولی کارخانه تولید این موشک‌ها را نداریم،‌ اما نتانیاهو به بهانه هدف قرار دادن کارخانه‌های تولید موشک‌های نقطه‌زن می‌خواهد جنگ جدیدی را در لبنان به راه‌ بیاندازد.

نصرالله تصریح کرد، نتانیاهو می‌خواهد مردمش را متقاعد کند که کار بزرگی از طریق طرح موضوع کارخانه‌های ساخت موشک های نقطه‌زن انجام داده است، اما وی به مردمش دروغ می‌گوید. ما نیازی نداریم که در هرگونه جنگ و درگیری از موشک‌های نقطه‌زن استفاده کنیم ولی نتانیاهو از طریق دستاویز موشک‌های نقطه‌زن، به اسرائیلی‌ها و مردم جهان دروغ می‌گوید.

 

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: