تاریخ انتشار: ۲۱:۵۸ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: تخصیص تسهیلات کم بهره، افزایش اشتغالزایی و توسعه زیرساخت‌ها در روستا‌ها از دستاورد‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم است.

توسعه زیرساخت‌های روستایی دستاورد دولت‌های یازدهم و دوازدهم است

رویداد۲۴ «محمد امین» معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در نشست خبری ششمین همایش روز روستا و عشایر که ۱۵ مهرماه در خراسان جنوبی برگزار می‌شود، افزود: عملکرد دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت خود نشان می‌دهد که توجهی ویژه به روستا‌ها و اقتصاد روستاییان کشور داشته است.

وی تصریح کرد: سعی داریم روز ۱۵ مهرماه تحت عنوان روز روستا و عشایر در تقویم کشور نهادینه شود.
امین با بیان اینکه امسال روز روستا و عشایر در خارج از تهران برپا می‌شود، اظهارداشت: تلاش داریم همزمان با برپایی همایش و نمایشگاه روز روستا پروژه‌های مختلفی در بخش‌های زیربنایی و خدماتی آب، برق، جاده، مسکن، ارتباطات، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، گردشگری، کشاورزی و ورزش به بهره برداری می‌رسد.

در این نشست نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف پروژه‌های خدماتی و زیربنایی افتتاحی روستا‌های کشور را اعلام کردند.

نماینده وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون سه هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ راه روستایی در کشور آسفالت شده است؛ در این زمینه میانگین کشوری ۵۳ درصد و میانگین استان خراسان جنوبی ۴۹ درصد است.

به گفته وی، قرار است تا پایان امسال دو هزار کیلومتر و تا پایان دولت دوازدهم سه هزار کیلومتر راه روستایی و عشایری آسفالت شود.

نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست اعلام کرد: اشتغال و درآمد روستاییان در اولویت برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد.

نماینده وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: با توجه به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزارنفری عشایر کشور پروژه‌های آبرسانی برای ۵۴ نقطه عشایری در نظر گرفته شده است.

ششمین همایش روز روستا و عشایر ۱۵ مهرماه در خراسان جنوبی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: