تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۱۰ مهر ۱۳۹۸
به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ابتلای تعداد زیادی از اهالی یک روستا در استان چهارمحال و بختیاری به ایدز کذب است.

توضیحات وزارت بهداشت درباره ابتلای اهالی یک روستا به ایدز/ ابتلای اهالی یکی از روستا‌ها به ایدز کذب است

رویداد۲۴ محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ابتلای اهالی یکی از روستا‌ها به ایدز کذب است.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شایعاتی که اخیرا در مورد ابتلای تعداد زیادی از اهالی یک روستا در استان چهارمحال و بختیاری به ویروس HIV، گفت: این موضوع کذب و بدور از حقیقت است و از مجاری قانونی، آن را دنبال خواهیم کرد، معدودی از اهالی این روستا مبتلا به این عفونت هستند که راه‌های ابتلای آن‌ها کاملا مشخص است و تحت مراقبت و درمان قرار دارند و به هیچ عنوان، انتقال عفونت از طریق آزمایش‌های تشخیصی و ... در میان آنها، صحت ندارد.

وی با بیان اینکه راه انتقال مبتلایان به اطلاع آن‌ها رسیده است، افزود: وزارت بهداشت به هیچ عنوان خود را مجاز نمی‌داند که در این مورد، اطلاعات شخصی بیماران را اطلاع رسانی و رسانه‌ای کند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: از همه مردم و اصحاب رسانه انتظار داریم که وزارت بهداشت و کارکنان خدوم بهداشتی نظام سلامت را که خادمان شریف مردم کشور بوده و هستند را مورد حمایت جدی قرار داده و به هیچ عنوان به این شایعات بی ارزش و بی مبنا توجهی نکنند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: