مردان ایرانی در خیابان و مجلس بد نیستند، اما در استادیوم بد هستند؟/ فحاشی همه جا هست حتی در استادیوم‌های انگلیس و آلمان | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸
علیرضا مرزبان:
علیرضا مرزبان اعلام کرد به دلیل مسائل شخصی نمی‌تواند برای حضور در کادرفنی تیم امید، کشور آلمان را ترک کند.
مردان ایرانی در خیابان و مجلس بد نیستند، اما در استادیوم بد هستند؟! / فحاشی همه جا هست حتی در استادیوم‌های انگلیس و آلمان
رویداد۲۴ علیرضا مرزبان درخصوص معرفی حمید استیلی به عنوان سرمربی جدید تیم امید ایران اظهار داشت: کادری که الان هست کادر خوبی است. حمید در کنار تیم بوده و این خیلی خوب است که او به این سمت منصوب شده است. او تجربه فوتبالی بزرگی دارد و بازیکن محبوب ایرانی‌هاست. این مهم است که او در راس کار است و برای او آرزوی موفقیت دارم.

او ادامه داد: پس از انتخاب استیلی، مرحله دوم این است که افرادی که مسئولیت مستقیم از فدراسیون و کمیته المپیک و وزارت ورزش دارند استیلی را تنها نگذارند و حمایت همه جانبه داشته باشند. از رقبای تیم امید در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ ساله‌های آسیا، الان چین مدت‌ها در اردوست و لیگ چین به آن‌ها کمک می‌کنند. خیلی از مسائل هست که دست به دست هم می‌دهند. ما باید این را در نظر داشته باشیم. استیلی در تقابل با ازبکستان شرایط سختی را دارد. اعتقاد قلبی ما این است که با توجه به تجربه او، تیم امید موفق خواهد شد.

مرزبان درخصوص اینکه با معرفی شاهرودی و امامی فر به عنوان دستیاران استیلی، امکان حضور او در تیم امید وجود دارد یا خیر گفت: با احترام فراوان من به این درخواست پاسخ منفی دادم. بحث این است شرایطی که آن‌ها دارند فوق العاده خوب است و باید از هرگونه حاشیه جلوگیری کنیم. مهم موفقیت تیم است و مهم این است که باید بیشترین حمایت در چند ماه مانده به مسابقات انتخابی المپیک از تیم امید صورت بگیرد.

سرمربی اسبق تیم نفت مسجد سلیمان درباره استعفای فرهاد مجیدی عنوان کرد: به نظرم در این زمینه فرهاد باید بیشتر تحمل می‌کرد. با شرایطی که الان در فوتبال ایران وجود دارد ما باید با افرادی که کنار ما هستند صحبت کنیم و تعامل خوبی داشته باشیم. امکان دعوا و آشتی در جلسات کمیته فنی وجود دارد، اما باید بدانیم که خارج از این جلسات باید برای یک هدف تلاش کنیم. فوتبال در نقش بین المللی اینطور است که آستانه تحمل فوق العاده بالا باشد و تشنج‌های موجود را مدیریت کنیم. فرهاد در این وسط حمیدی استیلی را کنار خودش داشت و من سالیان سال است که حمید را میشناسم. به نظرم فرهاد خیلی زود کناره گیری کرد و نباید به این زودی کنار می‌کشید.

او ادامه داد: اعتقاد قلبی دارم که فرهاد در آینده یکی از مربیان خوب ما می‌شود. او مسائل فوتبال ما را خوب می‌شناسد. حمید در این مسائل یاور بزرگی است و او دخالتی در کار کسی نمی‌کند و نظرش را میگوید، این مسئله مهمی است و فاکتور وافاداری اوست. کاش مشاوران مجیدی به او می‌گفتند بیشتر با استیلی تعامل داشته باشد؛ حتی من در جریان بودم که از ابتدا استیلی خواستار حضور او در تیم امید بود. با هم که صحبت میکردیم از فرهاد دفاع میکرد و می‌گفت که او باید در راس باشد.

مرزبان در پاسخ به این سوال که تا به امروز پیشنهاد همکاری از باشگاه‌های ایرانی داشته یا خیر گفت: پیشنهاد داشتم، اما حقیقتا به دلیل مسائل شخصی با احترام فراوان آن‌ها را نپذیرفتم. در واقع به دختر بزرگم قول داده بودم که در آلمان کنار او باشم و به همین دلیل که او قرار است به زودی یک مطب تاسیس کند فعلا قرار نیست آلمان را ترک کنم.

سرمربی سابق پدیده درخصوص نفرات دعوت شده از سوی مارک ویلموتس به اردوی جدید تیم ملی عنوان کرد: در لیست جدید تیم ملی بزرگسالان ما یکسری هستند و یکسری نیستند. اینکه معیار انتخاب چیست، آن بسته به نظر سرمربی است. ما در انتخاب بازیکن از سوی سرمربی دو شرایط را داریم. یک اینکه شما تاکتیک خاصی دارید و بازیکن‌هایی که به آن می‌خورند را انتخاب می‌کنید. دوم به این صورت است که شما بهترین بازیکنانی که در نظر دارید را دعوت می‌کنید و از بین آن‌ها ترکیب مدنظر را انتخاب خواهید کرد. الان ویلموتس بازیکنانی را انتخاب کرده که از نظر تاکتیکی به نظر او نزدیک هستند و روی این محور بازیکنان را انتخاب کرده است.

مرزبان درباره عدم دعوت از یکسری بازیکنان مانند علیرضا جهانبخش گفت: از حدود ۱۲ سال پیش به این صورت بود که بازیکنان نیمکت نشین و آن‌هایی که کمتر فرصت بازی داشتند به تیم ملی دعوت نمی‌شود. این در برزیل و بعد آلمان شکسته شد و دیدیم که درمورد بازیکنی مانند پودولسکی که نیمکت نشین بود در تیم ملی آلمان اجرا شد.

او ادامه داد: در زمان کی روش هم این بود و حتی بازیکنانی که نیمکت نشین بودند را عم دعوت می‌کرد. اما حالا بازیکنانی که بیشتر بازی می‌کنند دعوت می‌شوند؛ این مهم است که چنین روند ادامه داشته باشد. ما باید در مقدماتی جام جهانی بازیکنانی را انتخاب کنیم که فرم خوبی دارند باید نگاهی به آینده هم داشته باشیم که سن بازیکنان هم در آن دخیل است. باید دقت و سرمایه گذاری باشد تا در دوره بعدی جنجال ایجاد نشود. وقتی اینطور بازیکنی از تیم ملی خط بخورد اعتماد شکنی می‌شود و نمی‌توان انتظار داشت بازیکن در اردوی بعدی اگر حضور داشته باشد، خوب کار کند. اگر این شکل بازیکنان کنار بروند باید کنار بمانند و در اردوی بعدی حضور نداشته باشند. به طور کلی نباید در تیم ملی سنت شکنی و آنارشیسم باشد.

مرزبان با اشاره به اهمیت ارتباط سرمربیان تیم امید و تیم بزرگسالان گفت: یک مسئله خیلی مهم این است که ارتباط حمید استیلی و ویلموتس بیبشتر باشد. استیلی حتی قدرت هدایت تیم ملی بزرگسالان را دارد و اعتماد به نفس این دو سرمربی می‌تواند کمک بزرگی به فوتبال ما کند.

مربی فوتبال درباره حضور بانوان در مسابقه مرحله مقدماتی جام جهانی بین ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی گفت: خوب است. این خانم‌ها مادران آینده ما هستند و فرزندان این سرزمین را پرورش می‌دهند. اینکه تا چند وقت پیش برای حضور در ورزشگاه مجوز نداشتند یک توهین بزرگ انسانی بود.

مرزبان با اشاره به برخی بهانه‌ها برای عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها افزود: فحاشی که بهانه است. همه جای دنیا این‌ها هستند. مگر در انگلیس، آلمان و فرانسه کسی فحاشی نمی‌کند؟ در ورزشگاه‌های آن‌ها اتفاقا فحاشی هم صورت می‌گیرد، اما بانوان در ورزشگاه حاضر می‌شوند. چنین مسائلی حتی در کوچه و خیابان هم هست؛ این مسئله خیلی خوب است و‌ای کاش این تصمیم از طرف ما بود و اینطور نمی‌شد که فیفا ما را وادار کند تا زنان را به ورزشگاه بفرستیم. این توهین بزرگی به ما و جامعه ما بود. ما تاریخی داریم که هیچ کشوری آن را نداشته است، اما الان بحث این را می‌کنیم که مردان ایران بد هستند و زنان نباید به خاطر آن‌ها به ورزشگاه بروند. وقتی زنان در مجلس هستند و جامعه بزرگی دارند، چطور همه جا باید باشند، اما به استادیوم فوتبال نروند؟ باید شرایط طوری باشد که خانواده‌ها هم بروند و در ورزشگاه‌ها کودکستان هم درست کنیم که خانواده‌ها، فرزندانشان را آنجا بگذارند و برای تماشای مسابقه فوتبال به استادیوم بروند و در پایان بازی با فرزندشان به خانه بروند.

علیرضا مرزبان در پایان گفت: برای چندمین بار تایید می‌کنم که استیلی بهترین گزینه بوده و حمید با توجه به سوابق خوبی که دارد یکی از بهترین و خلاق‌ترین سرمربیان است و مطمئنا با حمید به المپیک می‌رویم؛ البته می‌گویم که حمایت‌های باید همه جانبه و بدون توقف باشد.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: