پلمپ ۳۴ موسسه در کشور مراسم عقد آریایی برگزار می‌کردند/ پرونده این دفترخانه‌ها به دادسرا ارسال شده | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۹ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در رابطه با پلمب موسسات غیر مجازی که اقدام به برگزاری مراسم عقد آریایی می‌کردند، گفت: ۱۰ موسسه در استان تهران، ۱۴ موسسه در استان البرز و ۱۰ موسسه در سایر استان‌های کشور به علت برگزاری مراسم عقد آریایی پلمب شدند.

پلمپ ۳۴ موسسه در کشور مراسم عقد آریایی برگزار می‌کردند/ پرونده این دفترخانه‌ها به دادسرا ارسال شده

رویداد۲۴ علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در رابطه با رواج عقدآریایی در دفاتر ثبت ازدواج اظهار کرد: با توجه به غیرقانونی بودن برگزاری مراسم عقد آریایی در دفترخانه‌های رسمی ازدواج اخیرا شاهد تأسیس موسساتی در کنار دفترخانه‌های ازدواج بودیم که آن‌ها مراسم عقد آریایی را برگزار می‌کردند و بر این اساس شکایتی علیه این موسسات به دادسرای سعادت آباد ارسال شد.

مظفری بیان کرد: در حال حاضر پرونده ۲۱ نفر از افراد شاغل در این موسسات به اتهام جعل عنوان در دادسرای سعادت آباد در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه دادرسی در خصوص متصدیان و افراد شاغل در این اماکن در حال انجام است، افزود: حکم آن‌ها هنوز صادر نشده است.

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفت: تعداد کمی از دفاتر ازدواج رسمی نیز درگیر این مراسم بودند که با موسسات غیرمجاز به صورت مشارکتی اقدام به برگزاری مراسم عقد آریایی می‌کردند که به دستور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص این دفترخانه‌ها ماده ۴۲ اعمال شد و حکم تعلیق موقت دریافت کردند و پرونده این دفاتر به دادسرای انتظامی این سازمان ارسال شد.

مظفری بیان کرد: در کل کشور ۵ دفترخانه به دلیل برگزاری مراسم عقد آریایی حکم تعلیق موقت گرفتند و پرونده آن‌ها به دادسرای انتظامی سازمان ثبت اسناد و املاک ارسال شده است.

وی در رابطه با پلمب موسسات غیر مجازی که اقدام به برگزاری مراسم عقد آریایی می‌کردند، گفت: ۱۰ موسسه در استان تهران، ۱۴ موسسه در استان البرز و ۱۰ موسسه در سایر استان‌های کشور به علت برگزاری مراسم عقد آریایی پلمب شدند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
0
1
خیلی لوس بازی و تصنعی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
0
اصل کار ایرادی نداره اما به هرحال در هر مدهب و فرهنگی عقد رسمی و شرعی به زبان خاص مذهبی هست نمیشه هرکی بیاد دلبخواهش کنه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: