تحریم‌های آمریکا به فرصتی برای ایران تبدیل شده است | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
اسپوتنیک گزارش داد؛
اسپوتنیک در گزارشی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران در موضوع تولید مصالح ساختمانی و صادرات این مواد پرداخت.
تحریم‌های آمریکا به فرصتی برای ایران تبدیل شده است
رویداد۲۴ تحریم‌های اخیر در صنایع ساختمانی نشان از شکست سیاست فشار حداکثری بر ایران دارد. چرا که ایران از تحریم‌ها به عنوان یک فرصت استفاده می‌کند.

ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ و صادرکننده مصالح ساختمانی در جهان است پس تحریم آمریکا در این زمینه فقط می‌تواند در زمینه صادرات این مواد اثر بخش باشد که می‌تواند در بازار مصالح ساختمانی ایران یک تحول بزرگ باشد.

ایرانی‌ها شاید نتوانند کالای ساختمانی کشور‌های اروپایی را خریداری کنند، اما با توجه به اینکه ایران کشوری است که منابع مورد نیاز خود برای تولید مصالح ساختمانی در اختیار دارد این ماجرا می‌تواند یک فرصت باشد تا کالای ایرانی جای کالای خارجی را در این کشور بگیرد. این اتفاق می‌تواند با قاچاق خاک و سنگ نیز مقابله کند.

از سوی دیگر این تحریم‌ها بیش از اینکه بخواهد بر ایران تاثیر بگذارد بر کشور‌های عرب حوزه خلیج فارس تاثیر خواهد گذاشت و آن‌ها برای صادرات سنگ و خاک با مشکل مواجه خواهند شد.

همچنین می‌توان متصور شد توقف صادرات این محصولات از ایران به کشور‌های دیگر منجر به عرضه بیشتر آن در داخل کشور گردد و به دلیل عرضه بالا قیمت‌ها بشکند و پایین بیاید. تحریم‌های آمریکا علیه صنایع نفتی ایران منجر شده است که وابستگی ایران به صادرات نفت نیز کم شود و به عنوان فرصتی برای استفاده از سایر منابع در بودجه مطرح شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: