کسانی که برای تصویب پالرمو، وقت تلف کردند باید پاسخ‌گو باشند/ مسئولیت تاخیر یک ساله را در مورد پالرمو و CFT بپذیرید | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
فلاحت پیشه:
حشمت الله فلاحت پیشه می‌گوید: شورای عالی نظارت مجمع یک بدعت در قانونگذاری ایجاد کرد که باعث شد در مورد پالرمو تصمیم گیری نشود و همین عدم تصمیم گیری شرایط را برای کشور سخت کرد.

رویداد۲۴ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: الان به حدی تصمیم گیری در مورد این دو لایحه و بویژه پالرمو به طول انجامید که عملا نقش عامل خارجی باعث پیچیده‌تر شدن تحولات شده است.

وی افزود: بیانیه تند FATF و سخنان وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران باید حتما این لوایح را تصویب کند عوامل خارجی بودند که باعث‌پیچیده‌تر شدن تحولات شدند.

نماینده اسلام‌آباد غرب دالاهو (کرمانشاه) خاطر نشان کرد: در واقع کسانی که در کشور برای تصویب این لوایح وقت گذرانی کردند باید پاسخگو باشند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: مجلس این لوایح را مصوب و شورا ایراد گرفت، اما شورای عالی نظارت مجمع یک بدعت در قانونگذاری ایجاد کرد که این بدعت باعث شد در مورد پالرمو تصمیم گیری نشود و همین عدم تصمیم گیری اوضاع را به گونه‌ای رقم زد که شرایط برای ایران سخت شود.

وی گفت: مجمع می‌توانست پالرمو به عنوان یک مصوبه اعلام کند که این کار را انجام ندادند که همین اوضاع را برای ایران پیچیده‌تر کرد.

این نماینده مجلس افزود: ایران در شرایط ملی و‌بومی قانون گذاری پالرمو و CFT را به تصویب رساند. موضوع پالرمو و ضربه‌ای که از این ناحیه به منافع کشور شد نشان داد کسانی تلاش می‌کنند مجلس را در مورد قانون گذاری تضعیف کنند باید خودشان در حال حاضر نیز پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: باید هیات عالی نظارت مجمع با بدعتی که گذاشت مسئولیت این تاخیر یکساله را در مورد پالرمو و‌CFT بپذیرند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
0
اقای فلاحت پیشه اینمهمه در تمامی امر مجلس و دولت به کل جامعه گند زدند کسی جوابگو نبود در مقابل این لوایحی که بر ضد خودمان است می خواهی با ترساندن کاری از پیش ببری بنده خدا تو بهتر است به وضع بیکاری لجاک گسیخته منطقه ات فکر کنی تا بتوانی مثل گذشته در عرصه بمانی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: