دعوای توئیتری بر سر تسخیر سفارت آمریکا/ پورنجاتی به عبدی: ۴۰ سال پیش غلطی کردید، هنوز آن را ماست‌مالی می‌کنید | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸
احمد پورنجاتی درباره تسخیر سفارت آمریکا به عباس عبدی گفت ۴۰ پیش غلطی کردید و هنوز هم آن را «ماستمالی» می‌کنید. عباس عبدی نیز در پاسخ به سابقه امنیتی پورنجاتی اشاره کرد.
دعوای پورنجاتی و عباس عبدی
رویداد۲۴ احمد پورنجاتی در واکنش به اظهارات اخیر عباس عبدی درباره تسخیر سفارت آمریکا، به تندی از او انتقاد کرد و ضمن «غلط» خواندن تسخیر سفارت سخنان عبدی را نیز «ماستمالی» دانست. در واکنش، عباس عبدی نیز ترجیح داد تا به سابقه امنیتی پورنجاتی اشاره کرده و از حمایت او از بازداشت روزنامه نگاران در برخی مقاطع، سخن بگوید.

در سالروز تسخیر سفارت آمریکا عباس عبدی به عنوان یکی از دانشجویان دخیل در این اقدام، در گفت و گویی به دفاع از این اقدام دانشجویان پرداخت و آن را همسو با خواست مردم در آن مقطع دانست.

این اظهارات واکنش‌های زیادی در پی داشت. در یکی از این واکنش ها، احمد پورنجاتی، نماینده اصلاح طلب مجلس ششم، در توئیتر نوشت: «یک غلطی کرده اید، من و ما هم در عالم خلسه و نفرت از مستبد فراری در حال و هوای ضدامپریالیستی برای آن کار خلاف عرفتان هورا کشیدیم. حالا پس از ۴۰ سال از اشغال سفارت که طشت فاجعه اش بر زمین افتاده، همچنان زور می‌زنید که با حرافی ماستمالی اش کنید...»
بیشتر بخوانید: تصاویر دیده نشده از تسخیر سفارت آمریکا در تهران


عباس عبدی هم در واکنش به این توئیت پورنجاتی نوشت: «آن بخش که اقرار علیه دائم الخلسگی خویش است، باید پذیرفت. ولی‌ای کاش سری هم به «هویت سازی ها» بزنند، حتی اگر شرمنده نمی‌شدند عذرخواهی می‌کردند.‌ای کاش از روزی شرمنده شوند که بجای انجام وظیفه و دفاع از روزنامه نگاران، بازداشت آنان را تایید می‌کردند.»
 
دعوای توئیتری پورنجاتی و عباس عبدی

 

 

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: