تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۱۴ آذر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
دادستان کل کشور:
حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به اینکه از طرح دشمن خبر داشتیم که از حدود ۲ سال گذشته برنامه‌ریزی می‌کردند تا از یک حادثه استفاده کنند، مردم را به خیابان بکشانند گفت: درباره حوادث اخیر، اطلاعاتی هست که نمی‌توانیم برملا کنیم.

درباره حوادث اخیر، اطلاعاتی هست که نمی‌توانیم برملا کنیم.

رویداد۲۴ حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی‌شهر افزود: ممکن است عده‌ای همینجور گرفته شدند، در صحنه بودند و تقصیر نداشتند یا تقصیر آنها جزیی بود یا جوان بوده و دچار احساسات شدند اما افرادی که اسلحه به‌کار بردند، آدم کشتند و آتش زدند باید جدا و در چارچوب مقررات، تعیین تکلیف شوند که این کار زمان می‌برد.

وی با بیان اینکه مرتب این موضوع را رصد می‌کنیم و ممکن است در این حوادث چند نفر آدم بیگناه دستگیر شوند، اظهارداشت: تعداد زیادی در روزهای اول دستگیری به‌ویژه در تهران و اصفهان، تعیین تکلیف و با التزام و تعهد آزاد شدند.


بیشتر بخوانید: وزیر کشور مسئول اعلام آمار کشته شدگان اعتراضات است/ دادستان کل کشور قول داد که غربالگری‌ها در اسرع وقت انجام شود


حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به اینکه عده‌ای از اعتراض مردم به قیمت بنزین، سوء استفاده کردند، اظهارداشت: ما هم از طرح دشمن خبر داشتیم که از حدود ۲ سال گذشته برنامه‌ریزی می کردند تا از یک حادثه استفاده کنند، مردم را به خیابان بکشانند و اغتشاش ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه دشمن سوار بر موج شد و آن حادثه‌ها در چند شهر به وجود آمد، خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی در کمتر ۷۲ بساط فتنه را جمع کردند و در حوادث این چنینی و اغتشاشات وظیفه دارند امنیت مردم را حفظ کنند به طوری که اگر ماموران انتظامی، اطلاعات و امنیتی حضور پیدا نمی‌کردند، شهر اصفهان را نابود می‌کردند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه عده‌ای سنگ یک مشت اغتشاشگر را به سینه می‌زنند، تصریح کرد: اما مردم سهم خود را جدا کردند و گفتند ما اعتراض داریم اما از جنایتکاران و اغتشاشگران جدا هستیم.

وی با بیان اینکه عده‌ای حرف‌هایی می‌زنند که از حلقوم عوامل استکبار شنیده می‌شود، اضافه کرد: آن چه نماینده‌ای است که با تلویزیون دشمن مصاحبه کرده بعد تکذیب می‌کند، اینقدر نباید بصیرت داشته باشد که بداند چه کسی با او مصاحبه می‌کند.

دادستان کل کشور گفت: اگر فرزند یا مال شما مورد تهاجم قرار گرفته بود بازهم این حرف‌ها را می‌زدید.

وی با تاکید بر اینکه درباره کشته شدگان به نتیجه کامل نرسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: عده‌ای از نیروی انتظامی، نظامی و بسیجیان نیز به شهادت رسیدند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه هنوز اطلاعاتی هست که نمی‌توانیم برملا کنیم، اضافه کرد: در برخی مکان‌ها از جمله مرکز استان‌ها انباشت‌هایی از سلاح‌ها کشف شد.

وی ادامه داد: فردی که می‌دانیم چه عینکی به چشم زده و به دنبال چه اهدافی است و آبشخورش کجاست، خود را به عنوان دلسوز مردم و آسیب دیدگان جا می‌زند درحالی که یک ریال به این آسیب دیدگان کمک نمی کند.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه دولت وظیفه دارد خسارت آسیب‌دیدگان را تامین کند، خاطرنشان کرد: دیشب هیات دولت کمیته ای را برای این کار تعیین کرد تا از خانواده‌ها دلجویی و خسارت‌ها برآورد شود.

وی تاکید کرد: ملت ما به خاطر نان یا رفاه ظاهری قیام نمی‌کند بلکه پای اسلام، ارزش‌های دینی و مسیر ولایت ایستاده است.

دادستان کل کشور به حوادث لبنان و عراق اشاره و تصریح کرد: هدف این حوادث، ایران است و چرا می‌روند کنسولگری ایران در نجف، کربلا و بصره را هدف قرار می‌دهند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: تعدادی از کسانی که با عنوان شیعه انگلیسی، رگه هایی از آنها در ایران نفوذ پیدا کرده است، به دنبال توطئه خطرناک هستند تا ۲ ملت مسلمان ایران و عراق را از هم جدا کنند.

وی اضافه کرد: پرسش جدی از کسانی که سنگ این جریان‌های انحرافی را به سینه می‌زنند این است که اگر شیعه واقعی هستند چرا پایگاهشان در انگلیس است و آنجا دفتر زدند.

به گفته وی این سیاست انگلیس است که با پول‌های فراوان، عده ای را به نام مرجع در لباس مبلغ دین و مذهب شیعی در ایران و عراق و برخی جاها به راه انداخته است اما ملت ما بیدار بوده و هست و باید آنها را رصد کند.

وی با بیان اینکه روزی باید در برابر میزان حد الهی پاسخگوی اعمالمان باشیم، تاکید کرد: اگر کسی این باور را داشته باشد در مدیریتش خیانت و کوتاهی نمی‌کند و برای صندلی ها و سِمَت ها ذره ای ارزش قائل نیست.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به اینکه بخشی از ضعف‌ها و اشکالات به مدیران بر می‌گردد، تصریح کرد: برای نظام جمهوری اسلامی زیبنده نیست که رییس اداره یا قاضی ای در آن به‌دلیل فساد مالی یا اخلاقی دستگیر شود.

وی تاکید کرد: ما هرگز در دستگاه قضایی طالب این نیستیم که پرونده اضافه و نام فردی را به عنوان محکوم یا متهم اعلام کنیم اما چه کنیم وقتی گاهی یک قاضی یا مدیر ما دچار فساد می شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مردم هم انتظار دارند که دستگاه قضایی به وظیفه اش یعنی اجرای قانون و برخورد با فاسد عمل کند، خاطرنشان کرد: مردم ما در ۴۰ سال نشان دادند در مقاطع حساس در برابر توطئه دشمن مقاومت می کنند.

وی افزود: اگر یکی از حرکت‌هایی که دشمنان علیه ملت و نظام ما داشتند برای هر کشور دیگری اتفاق می افتاد آن کشور را از پای در می‌آورد اما حضور، اخلاص، از خودگذشتگی و تبعیت مردم از ولی فقیه نقشه و توطئه دشمنان را خنثی کرد.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه امروز دشمن در حوزه جنگ اقتصادی با همه توان به میدان آمده است، تصریح کرد: بخشی از مشکلات در حوزه اقتصاد کشور به تحریم و توطئه‌هایی که استکبار علیه ما دارد، برمی گردد اما نکته قابل توجه این است که کشورمان ملت توانا و ذخائر خدادادی فراوان دارد که اگر مدیریت درستی داشته باشد هرگز توطئه دشمن در این جنگ اقتصادی به نتیجه نمی‌رسد.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه به علت سوء مدیریت و خیانت برخی خائنان در این شرایط مشکلات ما مضاعف شده است، اضافه کرد: انتظار ما از مدیران اجرایی و اقتصادی این است که شرایط را در نظر بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه قیمت بنزین باید مدیریت می‌شد، ادامه داد: مجلس قانونی وضع کرده بود که هر سال متناسب با تورم، قیمت سوخت و حامل انرژی افزایش یابد و اگر قیمت بنزین با شیب ملایم افزایش می‌یافت به مردم فشار نمی‌آمد.

دادستان کل کشور درباره صندوق‌های قرض الحسنه گفت: این صندوق‌ها باید تقویت و در عین حال، مدیریت و ساماندهی شود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
2
اره مردم برای نان ورفاه اعتراض نمیکنند
چون کشته میشن مردم مثل آدم نظاره گره رفاه وشکم بارگی پولدارا هستن
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
3
خودتون خسته نشدید از دروغ؟؟؟
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
1
1
مردم برای نان ورفاع قیام نمی کنند!؟پس اعترضات اخیربه سیاست اشتباه طرح اجرای سران قوابه فزایش قیمت بنزین وسپس افزایش قیمت سایراقلام کالاچه بود؟وقتی مردم پرداخت هزینه خریدنان‌وسایراقلام رفاعی به قیمت انچنانی رانداشته باشند رفاعی درکارنیست درواقع وقتی نان نباشدرفاع واسایشی درکارنیست!؟اول نان وسایراقلام معیشتی ورفاع!!وقتی این مواردنباشد مردم دیگردنبال اقدامات مسایل سیاسی وگروه نمیتوانندبروند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
2
فارس را گرسنه نگه دار عرب را سیر ! این شیوه بنی عباس است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
0
0
متاسفانه افرادي مانند آقاي منتظري كه از اين دست در نظام حاكميتي كم نداريم تحليلشان اينقدر سطحي و غير كارشناسانه و همراه با تعصبات و يا سر سپردگي و يا چاپلوسانه هست آش همين است و كاسه همين. اگر افرادي مانند ايشان با آزادي مطبوعات و انتشار حقايق برخورد نميكردند آنوقت مجبور نبودند حالا با و... بگويند خوب گاهي در قوه قضائيه يك قاضي فاسد ميشود. شفافيت كه كابوس اينگونه مسئولين است مانع شروع وشيوع فساد ميشود. در همين مصاحبه هم اگر دقت كنيد ميبينيد ميگويند مسائلي هست كه نميتوان بيان كرد. بعد ها كه بيان ميشود مي بينيد مردم همه را ميدانسته اند ولي آقايان مردم را در آن حد نديده اند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: