تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

روایت باورنکردنی از ذوق‌زدگی ویلموتس با پول‌های ایران

یکی از نزدیکان فدراسیون فوتبال برای‌مان روایت کرد ویلموتس وقتی ۲ میلیون یورو پول نقد را دید، این‌قدر دستپاچه شده بود که گوشی‌اش را درآورد و با دوربین آن عکس سلفی از خودش و پول‌ها گرفت.

مارک ویلموتس

رویداد۲۴ مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی و سابق تیم ملی قبل از بازی ایران و عراق که منجر به شکست‌مان شد، به همراه دستیارانش دو میلیون یورو پول نقد در ترکیه از فدراسیون فوتبال دریافت کرد. این پول را یک شرکت دولتی بزرگ به‌صورت قرضی به فدراسیون فوتبال داد.

یکی از مدیران این شرکت چندی قبل گفت: «چون مسئله مهم و حساسی است، اجازه نداریم آن را باز کنیم ولی به هر حال پول را قرض دادیم و انتقال پول هم صورت گرفت. در ترکیه سرمربی و کادرش پول را به‌طور کامل گرفتند. فدراسیون منتها تا این لحظه پول را برنگردانده است.»

برای حتی مولتی‌میلیونر‌های خارجی هم سود دو میلیون یورویی روی یک قرارداد رؤیایی است. بنابراین وقتی ویلموتس دو میلیون دلار را به‌خاطر ۶ ماه همکاری با ایران دریافت کرد، بی‌اندازه ذوق‌زده شده بود. در همین راستا یکی از نزدیکان فدراسیون فوتبال برای‌مان روایت کرد ویلموتس وقتی پول را دید، این‌قدر دستپاچه شده بود که سرش را روی میز گذاشت و گوشی‌اش را درآورد و با دوربین آن عکس سلفی از خودش و پول‌ها گرفت!

ویلموتس احتمالاً با خودش می‌گفت «خدایا چطور ممکن است؟» شاید او همین حالا هم خدا را شکر می‌کند که چطور در روز‌های بیکاری‌اش چنین نعمتی برایش از آسمان و البته از ایران نازل شد و توانست چنین پول هنگفتی بگیرد. بخش کوچکی از رقم دریافتی توسط ویلموتس برای دستیارانش بود و بقیه آن را به جیب زد تا حساب‌هایش را پرپول‌تر از گذشته کند. آن فرد نزدیک به فدراسیون ادامه داد: «البته اگر فکر می‌کنید این تمام ماجراست که اشتباه می‌کنید.»

او راست می‌گوید. این تمام ماجرا نیست. مارک ویلموتس و کادرش به دو میلیون یورو قانع نیستند، آن‌ها می‌خواهند با یورو‌های ایران حساب‌های خود را پرپول‌تر کنند. شکایت‌شان برای گرفتن غرامت یک‌ساله از ایران گواه این مسئله است. چند روز قبل فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ هم با تأیید این خبر گفت: «بله، او شکایت کرده و یک‌سال غرامت می‌خواهد ولی در قرارداد چیز دیگری ذکر شده است.»


بیشتر بخوانید: اعتراف دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره پرداختی‌ها به مارک ویلموتس


حتی اگر بند سه ماهه را در قرارداد ویلموتس ببینیم، باز هم می‌ترسیم چراکه اروپایی‌ها نشان داده‌اند اگر شکایت می‌کنند حتماً برای خودشان دلیل سفت و محکم دارند. ظاهراً ویلموتس دو ادعا برای شکایت داشته. اول اینکه ایران غیرقانونی بند فسخ را در قرارداد اصلی گنجانده در حالی که در پیش‌نویس نبوده و دوم اینکه فسخ قرارداد حالت عادی نداشته بلکه در شرایط اضطراری بوده، بنابراین شامل آن بند سه ماهه نمی‌شود.

اگر او و وکلایش بتوانند حرف خود را در فیفا به کرسی بنشانند در آن صورت به خاطر ۶ ماه همکاری با ایران که تازه ۵ ماه آن را در خانه‌شان بوده‌اند، رقم ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو دریافت خواهند کرد! دو میلیون یورو را که تاج در ترکیه نقداً به آن‌ها تحویل داده است و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو هم که می‌شود غرامت یک‌سال. ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال هم اخیراً تأیید کرد رقم قرارداد یک‌ساله با کادر ویلموتس همین حدود بوده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: