تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

درخواست قصاص پسر برای پدر ۸۰ ساله‌اش!

پیرمردی که به دنبال درگیری خانوادگی همسرش را کشته بود، دیروز در حالی که در دادگاه اشک می ریخت محاکمه شد.

قتل خانوادگی

رویداد۲۴ در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت : اسماعیل ۸۰ ساله متهم است که یک سال قبل همسر ۷۰ ساله اش به نام مینا را در خانه شان با ضربات چاقو کشته است، اکنون با توجه به مدرک های موجود در پرونده برایش تقاضای اشد مجازات دارم.

سپس پسر ۵۰ ساله متهم که تنها ولی دم بود، در جایگاه ویژه ایستاد و برای پدرش قصاص خواست.
وی در حالی که اشک می ریخت گفت : با این که من تنها فرزند پدر و مادرم بودم اما پدرم همیشه با من بد رفتار می کرد و مرا کتک می زد. او مادرم را هم همیشه اذیت می کرد. هنوز صدای سیلی هایی که به صورتم زده، در گوشم است و نمی توانم خاطرات کودکی ام را فراموش کنم.

وی ادامه داد: پدر و مادرم همیشه با هم درگیر بودند. یک هفته قبل از کشته شدن مادرم از پدرم خواستم تا خانه دو طبقه مان را که یک طبقه آن به نام من و یک طبقه آن به نام مادرم بود، بفروشد تا پدر و مادرم جدا از هم زندگی کنند اما قبول نکرد. آخرین بار پدرم در غیاب من و با ضربات چاقو مادرم را کشت و به طبقه بالا که من و همسرم در آن زندگی می‌کردیم آمد و به همسرم گفت که دست به این جنایت زده است. من نمی توانم از خون مادرم گذشت کنم و به مرگ پدرم راضی هستم.

به دنبال درخواست غیرقانونی پسر قربانی قضات با وی صحبت کردند و توضیح دادند که طبق قانون امکان قصاص پدر وجود ندارد. به همین دلیل این مرد اعلام کرد با دریافت دیه گذشت می کند.


بیشتر بخوانید: ۳ بار قصاص برای مرد شکاک/ قتل همسر، مادر زن و یک مرد غریبه


سپس مرد سالخورده در جایگاه ویژه ایستاد. او که خودش را به کری زده بود به سوالات قضات دادگاه پاسخ های نامربوط داد و در حالی که گریه می کرد با اشاره به پسرش گفت: پسرم و همسرم همیشه مرا اذیت می کردند . پسرم با رفتارهایش باعث شد عصبانی شوم و در غیاب او مادرش را بکشم. من از قتل همسرم پشیمانم و طلب بخشش دارم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده مرد سالخورده را به پرداخت دیه کامل یک زن و ۱۰ سال زندان محکوم کردند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: