تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

مجلس اجازه افزایش تعرفه‌های درمانی را نخواهد داد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در وضعیتی که مردم با کاهش درآمد، تورم ۴۰ درصدی و رشد منفی اقتصاد روبرو هستند، افزایش تعرفه پزشکان ظلم در حق آن‌ها است. مجلس اجازه افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی را در سال ۹۹ نخواهد داد.
مجلس اجازه افزایش تعرفه‌های درمانی را نخواهد داد
رویداد۲۴ سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره احتمال افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی در سال ۹۹، گفت: پس از اعمال تحریم­های ظالمانه دشمنان به ویژه استکبار جهانی علیه کشورمان، تورم به ۴۰ درصد افزایش یافت درآمد مردم نیز کاهش پیدا کرد و تعداد افرادی که امروز مستحق دریافت یارانه هستند نسبت به گذشته بیشتر شد.

وی ادامه داد: در این وضعیت اگر ما با افزایش تعرفه پزشکان بار سنگین دیگری برای مردم ایجاد کنیم، ظلم بزرگی در حق آحاد ملت به ویژه اقشار آسیب پذیر کرده­‌ایم. زیرا درآمد مردم افزایشی نداشته که تعرفه پزشکان در سال جدید ۱۰۰ درصد بیشتر شود. حتی در شرایط کنونی هم عده‌­ای توان مراجعه به پزشک را ندارد بنابراین به نظر من نباید تعرفه پزشکان افزایش یابد.
بیشتر بخوانید:
حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است
نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: اکنون دولت چراغ خاموش قیمت برخی خدماتی که به مردم ارائه می­‌کند را بیشتر کرده است مانند بهای برق، آب و گاز که سالی دو مرتبه نرخشان افزایش می­‌یابد. با در نظر گرفتن وضع معیشت مردم هرگونه افزایش تعرفه، خلاف است و ما باید در سال ۹۹ تلاش کنیم مردم زندگی بهتری داشته باشند.

لارگانی در پایان تصریح کرد: در این وضعیت افزایش تعرفه پزشکان ظلم در حق ملت است؛ لذا من از اعضای کمیسیون تلفیق خواهش می­‌کنم به دولت اجازه بیشتر شدن تعرفه پزشکان در سال آینده را ندهند.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: