تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

هشدار لاریجانی به اروپایی‌ها/ ضربه آمریکا به اقتصاد کشور را کتمان نمی‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیچیدگی‌ که امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها در مسائل اقتصادی ما ایجاد کردند همچون گذشته نیست. آنها از همه چیز استفاده می‌کنند تا مسیر حرکتی اقتصادی ایران را کند کنند و به تبع آن به مردم فشار آورند.

علی لاریجانی

رویداد۲۴ علی لاریجانی روز چهارشنبه در جلسه ای مشترک که به مناسبت بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: هر ساله برنامه‌های خوبی در ایام دهه فجر برگزار می‌شود، سال گذشته این برنامه‌ها بسیار ارزشمند بود، معلوم است عده‌ای فکر کرده و کار می‌کنند، ان‌شاءالله امسال هم همینطور خواهد بود و شرایط کشور هم به کمک آید.

وی افزود: باید موضوع گام دوم انقلاب اسلامی یکی از محورها در این برنامه‌ها باشد،  امسال اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که انرژی جدیدی برای حرکت آینده‌ کشور به وجود آورد، ۲۲ بهمن امسال با چهلمین روز شهادت آن مرد بزرگ حاج قاسم سلیمانی تقارن پیدا کرده که شهادت ایشان تحولی در روحیه‌ ملی کشور ایجاد کرد. همچنین امسال این ایام متقارن با ایام فاطمیه است که مجموعه‌ای از این مناسبات را باید در نظر گرفت.

اهم اظهارات رئیس مجلس را می‌خوایند؛

*نباید ۲۲ بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود، باید راهپیمایی ۲۲ بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد. این روز روز وحدت و وفاق است. لذا باید از شعارها و رفتارهایی که باعث افتراق و اختلاف می‌شود، پرهیز کرد.

*باید شرایط کشور را در برگزاری مراسم مورد توجه قرار داد، هیچ گاه پس از انقلاب اسلامی دشمنی آمریکا به این اندازه و همه جانبه با ملت ایران نبوده است، در طول جنگ ۸ ساله آمریکا بیشترین حمایت‌ها را به صدام برای جنگ علیه ما کرد، اما آن دوران مربوط به جنگ بود. امروز شاهد مصاف همه جانبه‌ای هستیم که نشان می‌دهد تنها هدف آمریکایی‌ها بحث اقتصادی نیست. 

* آنها کار را به جایی رساندند که ترور دولتی می‌کنند. اقدامی که برای یک ابرقدرت موهون است که بگویند ترور دولتی انجام داده. سالها می‌گفتند اسرائیل این کارها را می‌کند ولی الان معلوم شده که آنها ترور دولتی انجام می‌دهند. این یعنی مصاف همه جانبه‌ای را با آمریکا داریم. البته غلظت روی مسائل اقتصادی است.

*شهادت سردار سلیمانی بیداری در داخل و منطقه ایجاد کرد، شهادت سردار سلیمانی وفاقی در داخل کشور و همبستگی ایجاد کرد که در کشورهای دیگر هم تاثیر گذار است. وجهه آمریکا مخدوش شد چون ابرقدرتی سردار ما را که مهمان کشور دیگری بود؛ ترور می‌کند که نمی‌توان از این کار به سادگی عبور کرد. این اقدام بر روی وجهه آنها تاثیر می‌گذارد.


بیشتر بخوانید:گزارش بلومبرگ از دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌ها


*پیچیدگی‌ که امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها در مسائل اقتصادی ما ایجاد کردند همچون گذشته نیست. آنها از همه ابزارها و فنون و شیطنت‌هایشان استفاده می‌کنند تا مسیر حرکتی اقتصادی ایران را کند کرده و به تبع آن به مردم فشار آمده و توسعه کشور را عقب بیندازند.

*دلیل آن است که به تعبیر رهبری انقلابی زمانی پویا و زنده است که روی همه هدف‌هایش ایستادگی کند. اگر ما اقتصادی پویا داشته باشیم نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد به همین علت می‌خواهند به اقتصاد ما ضربه بزنند.

*البته در بسیاری از زمینه‌ها مثل اقتصادی ضربه زدند و ما کتمان نمی‌کنیم بودجه‌ای که امروز در حال بررسی است نشان از مشکلاتی برای دستگاه های دولتی کشور و تامین منابع موجود برای کشور دارد. وقتی کندی ایجاد کنند اشتغال و مشکلات دیگر به وجود می‌آید.

*آنها به دنبال ایجاد چنین مشکلاتی هستند. در این بین اروپایی‌ها هم در پشت مساله هسته‌ای اقداماتی انجام می‌دهند. این که می‌گویند از ماده ۳۶ توافق هسته‌ای استفاده می‌کنند معلوم است که چه غرضی دارند البته که جمهوری اسلامی پاسخ آنها را می‌دهد ولی مشخص شده که اروپایی‌ها شبیه آمریکا رفتار می‌کنند. اقداماتی که تبعاتی برای ما و آنها دارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: