تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸

ماجرای عقد قرارداد مهدی مهدوی‌کیا با استقلال!

مدیرعامل سابق استقلال می‌گوید مهدی مهدوی کیا قبل از حضور در پرسپولیس با استقلال قرار داد امضا کرده بود.

مهدی مهدوی‌کیا

رویداد۲۴ مهدی مهدوی‌کیا بعد از درخشش در ترکیب تیم بانک ملی در اوایل دهه ۷۰ مشتریان زیادی به خود می‌دید، اما او در نهایت به پرسپولیس رفت و از سال ۱۳۷۴ پیراهن این تیم را پوشید. ادامه موفقیت‌های این ستاره سابق فوتبال ایران باعث شد تا تیم‌های خارجی به سراغش بروند و او مدت‌ها در فوتبال آلمان توپ بزند.

حالا با گذشت نزدیک به ۳۰ سال از زمانی که مهدوی‌کیا راهی پرسپولیس شد، علی فتح الله‌زاده مدیرعامل سابق استقلال، یک اتفاق جالب را درباره موشک فوتبال ایران نقل می‌کند. مدیرعامل سابق آبی‌ها که امروز صبح به برنامه سلام صبح بخیر رفته بود، در بخشی از صحبت‌هایش به ماجرای استقلالی بودن احمدرضا عابدزاده اشاره کرد و البته یک جمله جالب درباره عقد قرارداد با مهدوی‌کیا قبل از حضور در پرسپولیس به زبان آورد. فتح‌الله‌زاده گفت: «جسارتا قرارداد او پیش آقای منزوی است. او یکی از بهترین شخصیت‌های ورزشی است و دوستش دارم.»

فتح‌الله‌زاده البته توضیح بیشتری درباره جذب مهدوی‌کیا در آن سال‌ها نداد، اما او اعتقاد دارد که قبل از حضور در پرسپولیس مهدوی‌کیا با استقلال قرارداد بسته، اما فعل و انفعالاتی رخ داده تا او راهی پرسپولیس شود. شاید اگر این ستاره سابق فوتبال ایران و آسیا به استقلال می‌رفت، می‌توانست مسیر زندگی متفاوتی داشته باشد و شاید اتفاقات دیگری برایش رقم می‌خورد.

مهدوی‌کیا: ادعای فتح الله‌زاده یک دروغ بزرگ است

علی فتح‌الله‌زاده امروز در مصاحبه‌ای ادعا کرده است که با یکی از ستاره‌های محبوب پرسپولیس قرارداد داخلی بسته بوده است، ادعایی که توسط برادر مهدی مهدوی‌کیا رد شد. او مدعی شده که قبل از حضور مهدی مهدوی‌کیا در پرسپولیس با او قرارداد امضا کرده واین قرارداد هنوز هم دست کامران منزوی عضو هیات مدیره استقلال است. هادی مهدوی‌کیا بازیکن سابق پرسپولیس و برادر کوچکتر مهدی، اما با رد حرف‌های علی فتح‌الله‌زاده گفت: این دروغ خیلی بزرگی است.

مهدی مهدوی‌کیا در سال ۷۴ و در حالی هجده سال داشت به پرسپولیس پیوست. او آقای گل رقابت‌های جوانان و امید‌های تهران در بانک ملی بود و خیلی زود چشم امیرعابدینی مدیرعامل وقت پرسپولیس را گرفت و به عنوان یک استعداد بزرگ به ترکیب تیم استانکو پوکلِپوویچ اضافه شد. مهدوی‌کیا خیلی زود پیراهن تیم ملی را هم به تن کرد و بازی‌های درخشانش در انتخابی جام جهانی ۱۹۹۸ از او یک ستاره بزرگ در فوتبال آسیا ساخت. مهدی یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های تاریخ باشگاه پرسپولیس بوده و هست و حالا حرف‌های علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق و عضو حال حاضر هیئت‌مدیره استقلال درباره قرارداد داخلی باعث شده تا واکنش‌های زیادی به وجود بیاید.


بیشتر بخوانید: واکنش مدیرعامل پرسپولیس به سمت مهدوی‌کیا در AFC


هادی مهدوی‌کیا هم از این حرف‌های فتح‌الله‌زاده ابراز ناراحتی می‌کند. او معتقد است که این حرف‌ها کاملا کذب است: خاندان مهدوی‌کیا همه پرسپولیسی تیر هستند و هیچوقت بحث رفتن او به استقلال مطرح نشده است.

او می گوید: زمانی که مهدی آقای گل جوانان و امید‌های تهران شد باشگاه استقلال غلامحسین مظلومی بزرگ را به منزل برادر من فرستاد. آقای مظلومی درخواست کرد که مهدی به استقلال برود. برادر من به احترام بزرگی آقای مظلومی به ایشان گفت که هر کمکی بتواند انجام و در این رابطه مساعدت خواهد کرد، اما هیچ قولی نبود و هیچ قراردادی هم امضا نشد.

بازیکن سابق پرسپولیس، اما حرف‌های فتح‌الله‌زاده در ادامه حرف‌های نادرست او در گذشته دانسته و تئوری که درباره یکی از دربی‌های جنجالی تهران مطرح کرده را مثال می‌زند: این دروغ بزرگ هم مثل آن حرف‌هایی است که درباره دربی ۹ نفره (دربی ۴۸- مهر ۱۳۷۸ که با نتیجه بدون گل به پایان رسید) می‌زند و می‌گوید نگذاشتند استقلال برنده آن بازی شود. من در آن بازی خودم دو بار توپ استقلالی‌ها را از روی خط دروازه بیرون کشیدم که یکی از آن‌ها توپ علیرضا نیکبخت بود که داشت گل می‌شد و نگذاشتم.

مهدوی‌کیا گفت: استقلالی‌ها خودشان را کشتند که ما را ببرند و ما آنقدر دویدیم که زبانمان از حلقمان در آمده بود و تا سه روز نمی‌توانستیم راه برویم.

برادر کوچکتر مهدی مهدوی‌کیا بازهم روی اشتباه بودن حرف مدیرعامل سابق استقلال تاکید کرده و گفت: حرف‌های او درباره قرارداد مهدی هم یک دروغ دیگر است. بهتر است انسان در این موارد حقیقت را بگوید.

در همین رابطه با مهدی مهدوی‌کیا تماس گرفتیم و او در حالی که به هیچ وجه تمایلی نداشت در این رابطه صحبت کند گفت: دوست ندارم راجع به این مسایل حرف بزنم. من در تمام این سال‌ها یکی دو بار بیشتر آقای فتح‌الله‌زاده را ندیده ام.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: