تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸
باشگاه پرسپولیس نسبت به محرومیت شجاع خلیل‌زاده واکنش نشان داد.

 محرومیت خلیل‌زاده

رویداد۲۴ به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حسین قدوسی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در واکنش به محرومیت شجاع خلیل‌زاده گفت: محرومیت خلیل‌زاده برای ما غیرمنتظره بود. بلافاصله بعد از صدور حکم با مدیرعامل، سرمربی، مدیر تیم و همین طور بازیکن صحبت کردم. آقای خلیل‌زاده از حکم محرومیت خود متعجب بود و تاکید داشت نه حرفی زده و نه اقدامی کرده است.

ما این موضوع را از طریق کمیته انضباطی بررسی می‌کنیم تا مشخص شود داور یا ناظر چه گزارشی ارائه کرده‌اند و یا مبنای حکم چه بوده است.

وی افزود: بعد از دربی رفت خلیل‌زاده دو جلسه، احمدزاده سه جلسه و تماشاگران پرسپولیس یک جلسه محروم شدند در حالی که درگیری‌های دیگر محرومیت نداشت و تخلفات سنگین تماشاگران برخی تیم‌ها محرومیت نداشته است. در آن مقطع باشگاه به حکم اعتراض کرد و در جلسه استیناف با حضور بازیکن و خواجه‌وند مدیر حقوقی باشگاه مشخص شد آقای خلیل‌زاده با استناد به یک عکس که هیس نشان دادن به داور تلقی شده محروم شده در حالی که اثبات شد چنین برداشتی کاملا غلط بوده است. آنجا بازیکن قسم خورد فقط با اشاره دست به داور گفته «به خدا پنالتی نبود».

کمیته استیناف هم سه چهار ساعت قبل از بازی دوم حکم داد و یک جلسه محرومیت را تبدیل به محرومیت تعلیقی کرد، اما چون خلیل‌زاده به دلیل محرومیت در لیست هجده نفره کالدرون نبود و تمرینات سنگینی یک روز قبل و روز بازی انجام داده بود عملا بازی دوم را هم از دست داد و تعلیق هم در پرونده‌اش باقی ماند.

قدوسی در ادامه گفت: آقای انصاری فرد هم ضمن طرح اعتراض‌هایی صریح درخواست کردند انصاف نیست بازیکن با استناد اشتباه به یک عکس دو بازی را از دست دهد و محرومیت تعلیقی هم در پرونده داشته باشد و برخی بازیکنان که کلکسیون درگیری و پرخاشگری آشکار و بزن بزن را داشته‌اند محروم نشوند. آن زمان مسئولان کمیته استیناف و انضباطی خود قبول داشتند در حق این بازیکن سخت‌گیری زیادی شد و وی مستحق از دست دادن دو بازی نبوده و گفته شد «تعلیق را هم رفع می‌کنیم».


بیشتر بخوانید: فوری :خانزاده و شجاع محروم تا اطلاع ثانوی!


در حکم استیناف هم به صراحت قید شده بود داور دربی در پاسخ به استعلام رسمی ما اعلام داشته بازیکن هرگز به بنده بی احترامی نکرده است. حال نیز اطلاعیه صادره نشان می‌دهد هنوز گزارش ناظر و داوری دریافت نشده است.

قدوسی تصریح کرد: باشگاه این موضوع و دلیل محرومیت را جویا می‌شود و پس از پیگیری موضوع اطلاع‌رسانی لازم را خواهد داشت. مسئولان کمیته انضباطی واقف هستند که در دو سه مورد پرسپولیس از احکام سخت‌گیرانه در قبال پرسپولیس و مهربانانه در قبال برخی تیم‌ها و نادیده گرفتن تخلفات‌شان به شدت متضرر شده است. باشگاه با مستندات قوی این مسائل را مطرح می‌کند.

وی در انتها گفت: حال نیز بررسی می‌کنیم که مبنای این حکم محرومیت تا اطلاع ثانوی چه بوده است. ما ضمن دریافت نظرات بازیکن و مدیر تیم موضوع و علل این حکم را جویا خواهیم شد و قبل از بررسی‌ها قضاوت تمام و کمال نمی‌کنیم، اما خلیل‌زاده همچون دربی رفت که حقانیتش ثابت شد تاکید دارد مرتکب تخلفی نشده و از این حکم متعجب است و دلیل آن را از ما می‌خواهد و ما هم آن را پیگیری می‌کنیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: